Wystartuj w Bydgoszcz Triathlon na Bydgoskim Rowerze Aglomeracyjnym!

Opublikowano: 9 czerwca 2015 - 07:59 Autor: Medyczne Grono

12 lipca 2015 roku aż 1500 zawodników wystartuje w triathlonie w samym centrum Bydgoszczy. Osoby, które szukają wyjątkowych wyzwań zapraszamy do rywalizacji w specjalnie stworzonej klasyfikacji Bydgoskiego Roweru Miejskiego.

Bydgoski_Rower_Aglomeracyjny_i_Bydgoszcz_Triathlon

W jej ramach zawodnicy będą ścigali się na rowerach, którymi na co dzień tysiące bydgoszczan dojeżdżają do pracy czy szkoły. Start na Rowerze Miejskim w odrębnej klasyfikacji jest nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałym sposobem na debiut w triathlonie bez konieczności zakupu roweru szosowego.

Dla pierwszych 20 osób organizatorzy zapewniają bezpłatne wypożyczenie roweru na czas trwania zawodów. Zmagania odbędą się na dystansie super krótkim (950m pływania/45km jazdy rowerem /10,55km biegu)

Bydgoszcz wchodzi w skład Enea Tri Tour, czyli największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych. Oprócz zawodów w mieście nad Brdą zawodnicy będą rywalizować m.in. w ramach Enea Challenge Poznań, Triathlon Szczecin, czy Triathlon Stronie Śląskie. W każdej z imprez zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, która wyłoni najlepszego zawodnika sezonu 2015.

Udział można zgłaszać się mailowo bezpośrednio do organizatora: kontakt@bydgoszcztriathlon.pl do 30 czerwca 2015.

O Triathlon:

Zmagania odbędą się na dwóch dystansach:

  • 1/8 – super krótki (475m pływania/22,5km jazdy rowerem /5,275km biegu)
  • 1/4 – krótki (950m pływania/45km jazdy rowerem /10,55km biegu)

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn. W ramach zawodów odbędą się także Mistrzostwa Polski Lekarzy i Prawników.

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem zapraszamy na stronę www.BydgoszczTriathlon.pl

Znajdują się tam:

  • bezpłatne plany treningowe
  • informacje i porady dla debiutantów
  • zaproszenia na otwarte i bezpłatne spotkania treningowe czy wykłady ze specjalistami

W ramach promocji wydarzenia powstała także profesjonalna drużyna triathlonowa – Bydgoszcz Team, która będzie reprezentowała nasze miasto na zawodach w Polsce i Europie.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj