COVID-19. Kiedy nadejdzie kolejna fala zachorowań?

Opublikowano: 20 października 2022 - 07:56 Autor: Medyczne Grono

1613 nowych zakażeń, 42 zgony, najwięcej w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Tak wygląda raport zachorowań na COVID-19 z 19.10.2022. Kiedy nadejdzie kolejna fala masowych zachorowań? Czy mamy się czego obawiać?

Eksperci mówią jednoznacznie – znaczący wpływ na wzrost liczby zachorowań ma przemieszczanie się mas ludzkich np. w związku ze świętami. Najbliższa taka sytuacja nastąpi 1 listopada, w związku ze Świętem Wszystkich Świętych, gdy Polacy masowo zaczną odwiedzali groby swoich bliskich.

Może to oznaczać, że właśnie na początku listopada nastąpi niebezpieczny wzrost przypadków COVID-19. Najpewniej również wówczas zwiększy się liczba przypadków śmiertelnych.

Tymczasem szpitale już dziś notują wzrost przypadków pacjentów z COVID-19. Na razie nie jest to wzrost na tyle znaczący, aby zagrażać sprawności systemu ochrony zdrowia, jednak lekarze zachowują czujność.

– Raczej nie grozi nam załamanie systemu podczas nowej fali. Większa część społeczeństwa jest po kontakcie z koronawirusem, co powoduje, że przebieg choroby jest łagodniejszy – powiedział PAP wirusolog, prof. Włodzimierz Gut.

Wiele wskazuje więc na to, że system ochrony zdrowia tym razem będzie w stanie poradzić sobie z kolejną falą, tymczasem niewątpliwie już niedługo wzrośnie liczba chorych i niestety także liczba przypadków śmiertelnych. Warto więc zachować szczególną ostrożność – szczególnie dbać o wysoki poziom odporności organizmu. Najrozsądniej byłoby już teraz przygotować się na walkę z infekcją wirusową.

Jak skutecznie wyleczyć COVID-19?

https://www.zdrowiebezlekow.pl/ksiazki/16896-skutecznie-wyleczyc-covid-19-prof-dr-hab-n-med-andrzej-frydrychowski-dr-michal-lange-9788395860775.html

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

4 komentarze do tej pory.

Komentuj