Szpital w Redłowie: Otwarcie Oddziału Okulistycznego

Opublikowano: 29 kwietnia 2015 - 14:00 Autor: Medyczne Grono

Przeniesiony na początku miesiąca ze do Szpitala Morskiego im. PCK został właśnie otwarty.

Otwarcie Oddziału Okulistycznego w szpitalu w Redłowie

Na potrzeby Oddziału Okulistycznego powstała sala zabiegowa za śluzą, gabinet badań diagnostycznych i 7 sal chorych, mieszczących 20 łóżek.

Oddział Okulistyczny, który istnieje w Gdyni od 1993 r., zaopatruje chorych w stanach ostrych urazach, a także wykonuje zabiegi operacyjne jaskry, zaćmy, gradówki, plastyki powiek, ksantelazmy oraz zabiegi w trybie ostrym. Oddział, pełniący dyżury 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,rocznie przyjmuje około 1100 pacjentów i wykonuje średnio 250 zabiegów specjalistycznych oraz 1000 operacji.

W celu zapewnienia pacjentom ciągłości leczenia, lekarze oddziału udzielają konsultacji zdrowotnych od poniedziałku do piątku, w przyszpitalnej Poradni Okulistycznej. W ramach całodobowego dyżuru przyjmowanych jest około 30 pacjentów dziennie.

źródło: UMWP

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

5 komentarzy do tej pory.

  1. Alicja 1 maja 2015 o 17:57 - Odpowiedz

    Pytanie czy dostęp do lekarza okulisty dalej będzie tak trudny w Gdyni na NFZ?

  2. Gik 31 maja 2015 o 09:38 - Odpowiedz

    Dostep bedzie jeszcze trudniejszy. Juz niedługo

  3. Adam Klimowski 20 kwietnia 2022 o 12:06 - Odpowiedz

    nie tylko dostęp jest trudny ale nawet kontaktu brak , jak w 80 latach (przyjedziesz to może przyjmiemy ) ale przyjedz bo otworzyliśmy OKULISTYKĘ !!!!!!

Komentuj