Oddział Okulistyczny Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku

Opublikowano: 3 kwietnia 2015 - 09:02 Autor: Medyczne Grono

to oddział z wieloletnią tradycją, który był pionierem w leczeniu zaćmy z wszczepianiem soczewek wewnątrzgałkowych, w czym zresztą specjalizuje się do dzisiaj.

okulistyka3

Oprócz zaćmy leczy się tu wiele innych skomplikowanych schorzeń oczu. Przeprowadza zabiegi laseroterapii siatkówki szczególnie u cukrzyków i u chorych z jaskrą. Rocznie przeprowadzanych jest ponad 1000 zabiegów okulistycznych. Najstarsza pacjentka na oddziale, u której wyleczono zaćmę, miała 103 lata.

Oddział liczy 30 łóżek stacjonarnych, oraz 5 pobytu dziennego, wyposażony jest we własną salę operacyjną. Rocznie hospitalizowanych jest ok. 1200 pacjentów w trybie stacjonarnym, oraz 2150 w trybie oddziału dziennego. Na oddziale przeprowadza się ok. 1000 różnych zabiegów i operacji okulistycznych rocznie :

okulistyka1

Prowadzi się tu także bardzo profesjonalne operacyjne i zachowawcze zeza u dzieci. W tej dziedzinie jest to najbardziej doświadczony ośrodek w regionie.

Szczegółowo o zabiegach:

  • operacje zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji, oraz metodą klasyczną ze wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej
  • operacje przeciwjaskrowe
  • operacje zeza
  • operacje rekonstrukcyjne urazach gałki ocznej
  • pełny zakres drobnych zabiegów plastycznych w zakresie powiek (gradówki, kępki żółte, kaszaki, nieprawidłowy wzrost rzęs, nieprawidłowości w ustawieniu powiek)
  • laseroterapię laserem argonowym
  • krioterapię retinopatii wcześniaczej (w niedalekiej przyszłości laseroterapię)

św. Wojciecha w Gdańsku

Al. Jana Pawła II 50, 80-462 -Zaspa
tel. (58) 768-40-00, faks (58) 556-38-70

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

4 komentarze do tej pory.

Komentuj