Weź udział w Festynie z Pompą i powiedz białaczce: spływaj!

Opublikowano: 6 maja 2015 - 07:44 Autor: Medyczne Grono

Przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe to tylko niektóre atrakcje Festynu z Pompą, który 10 maja odbędzie się w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku.

festyn_z_pompa_plakat

Impreza będzie zwieńczeniem wyprawy kajakowej Wisłą z Warszawy do Gdańska „Spływaj białaczko”, której pomysłodawcą jest leśnik z Kartuz – Wojciech Kiełpikowski. Sam zmagał się z nowotworem krwi i przeszedł przeszczep szpiku i teraz postanowił na sportowo wesprzeć podopiecznych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. Wraz z kolegami z Nadleśnictwa Kartuzy zmierzą się z królową polskich rzek zbierając pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla gdańskiego oraz arte i muzykoterapię dla małych pacjentów. Uczczą też 70. rocznicę powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Ich mottem są słowa francuskiego poety i powieściopisarza Anatola France’a: „Żeby dokonać wielkich rzeczy, musimy nie tylko działać, ale także marzyć, nie tylko planować, ale także wierzyć”.

Kartuscy leśnicy wyruszą 30 kwietnia z Warszawy. Codziennie będą pokonywać około pięćdziesięciu kilometrów. Do Gdańska dotrą 10 maja, gdzie zostaną powitani w Przystani Żabi Kruk około godziny 14:00 podczas Festynu z Pompą. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Między 11:00 a 17:00 każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ergometrach w asyście zawodników Stowarzyszenia Husaria, postrzelać z łuku, wziąć udział w turnieju w rzutki oraz innych konkurencjach przygotowanych przez Decathlon. W konkursach wiedzy o lesie do wygrania będą sadzonki. Dzieci będą mogły wziąć udział także w konkursach plastycznych, a najładniejsze prace trafią na aukcję, z której dochód zasili konto akcji „Spływaj białaczko”. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i konkursów przewidziano ciekawe nagrody. Dla dorosłych zaplanowano badania – ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, a o wynikach będzie można porozmawiać z lekarzami i dietetykiem. Chętni będą mogli zarejestrować się jako dawca szpiku. Oprawę muzyczną całości zapewni DJ Cobra.

W Przystani Żabi Kruk będzie prowadzona kwesta na rzecz dzieci z nowotworami krwi. Konto akcji można zasilić także poprzez portal Siepomaga.pl. Zbiórka internetowa potrwa do 31 maja. Wpłat można dokonywać także poprzez www.fundacjazpompa.pl z dopiskiem „Spływaj białaczko”.

Festyn rodzinny organizują: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, MOSiR w Gdańsku, Decathlon Przymorze oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką wspiera Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jego małych podopiecznych oraz ich rodziny. Powołali ją do życia rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. Działa od września 2013 roku. W tym czasie na Oddział trafiło osiem pomp infuzyjnych oraz inny sprzęt medyczny za ponad 60 tysięcy złotych.

źródło: MOSiR Gdańsk

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

3 komentarze do tej pory.

Komentuj