Nowy Zakład Diagnostyki Obrazowej w Gdańsku

Opublikowano: 20 lipca 2023 - 09:43 Autor: Medyczne Grono

w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku przeszedł gruntowną przebudowę. Został wyposażony w nowoczesny sprzęt m.in.: tomograf komputerowy, aparaty i EKG. Wymieniono m.in. okna i drzwi, przebudowano instancje elektryczną i centralnego ogrzewania.

znajduje się na pierwszym piętrze, w budynku B szpitala na gdańskiej Zaspie. Inwestycja rozpoczęła się w 2021 r. i trwała do br.

– To bardzo ważna i potrzebna inwestycja, która służy poprawie warunków diagnostyki pacjentów i pracy personelu – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Obecnie wiele dziedzin medycyny nie mogłoby funkcjonować bez badań obrazowych, które służą do: diagnostyki, kontroli postępów leczenia, a także w profilaktyce.

Cała inwestycja to ponad 12,3 mln zł, w tym dokumentacja podwykonawcza, projektowa, roboty budowlane i dodatkowe to ponad 7,2 mln zł, a wyposażenie kosztowało ponad 5,1 mln zł. Środki w wysokości prawie 8,7 mln zł pochodziły z funduszy europejskich, a spółka Copernicus wydała ponad 3,6 mln zł.

źródło: UMWP

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

2 komentarze do tej pory.

Komentuj