Rekreacja: Zwiedzali gminę Stare Pole

Opublikowano: 21 września 2015 - 07:12 Autor: Medyczne Grono

W dniu 19.09.2015 r. odbyła się ostatnia w tym roku z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Tym razem, prawie 50 uczestników, zwiedzało gminę Stare Pole.

stare_pole_1

fot. Jarosław Borzyszkowski

autokarowa wiodła przez Stare Pole, Krzyżanowo, Złotowo, Klecie, Królewo, Ząbrowo i Szaleniec. Na trasie wycieczki turyści poznali wielu interesujących mieszkańców gminy, którzy przybliżyli im historię odwiedzanych miejscowości. Uczestnicy m.in. obejrzeli cukrownię w Starym Polu, dom podcieniowy w Kleciu oraz ruinę spalonego domu w Złotowie, kościoły Krzyżanowie i Królewie, niewielkie jezioro Kaczynos, a także cmentarz mennonicki w Szaleńcu. Największą atrakcją wycieczki był sentymentalny spacer Ząbrowie z panią Agatą Maszkowską, ostatnią przedwojenną mieszkanką wsi. Po gminie Stare Pole oprowadzała pani Magdalena Roman. W trakcie wycieczki miał miejsce poczęstunek w GOKiS w Starym Polu oraz obiad w świetlicy w Ząbrowie.

Wycieczkę zorganizowali: Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, Stowarzyszenie Aktywni Stare Pole, Zespół Szkół w Starym Polu, Urząd Gminy w Starym Polu, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu, KGW „Integracja” Stare Pole.

fot.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj