Paramedyk 2022

Opublikowano: 24 września 2022 - 07:11 Autor: Medyczne Grono

Zakończyła się największa w kraju, wyjątkowa impreza, w której udział biorą formacje specjalne podległe MON, MSWiA i MS.

Opadły emocje zakończeniu XV edycji Paramedyka, która odbywała się na terenie Pomorza od 18 do 22 września. Impreza dotyczyła „Działań ratunkowych służb w sytuacjach wystąpienia zdarzenia nagłego” a honorowym patronatem objął ją Komendant Główny Policji.

Udział w tegorocznych warsztatach, konferencji i zawodach wzięło 17 ekip z całego kraju.
Impreza organizowana jest przede wszystkim to, aby zwrócić uwagę na problematykę niesienia pomocy medycznej w warunkach działań bojowych. Celem jest przygotowanie policjantów, żołnierzy, ratowników taktycznych, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC, a poprzez to zmniejszenie ryzyka i śmiertelności na polu walki. A przede wszystkim utrwalenie podstawowej wiedzy w zakresie czynności ratunkowych. Konkurencje w każdej edycji zawodów są inne i do samego końca trzymane w tajemnicy.

Organizatorzy za każdym razem przygotowują poszczególne etapy zawodów tak, żeby były zaskakujące a zarazem bardzo realistyczne. W tegorocznym praktycznym szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego i medycyny taktycznej udział wzięło 17 zespołów z uzbrojonych formacji specjalnych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministrowi Obrony Narodowej oraz Ministrowi Sprawiedliwości tj.:

Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, SPKP w Białymstoku, SPKP w Bydgoszczy, SPKP w Gdańsku, SPKP w Łodzi, SPKP w Olsztynie, SPKP w Poznaniu, SPKP w Radomiu, SPKP w Rzeszowie,SPKP w Szczecinie, ABW, 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, 16. Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie, Komenda Główna Straży Ochrony Kolei, SOP, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy Zarząd CBŚP w Olsztynie.

Wyróżnione w XV edycji Paramedyka zostały 3 drużyny tj.:
1 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
2 Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Olsztynie,
3 Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Białymstoku.

W konkurencji strzeleckiej, nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku. Natomiast cała drużyna naszych kontrterrorystów zwyciężyła w konkurencji wysokościowej.
Gratulujemy!

Paramedyk służy m.in. do wymiany poglądów i doświadczeń między służbami i formacjami, oraz wdrażania wytycznych TCCC (ang. Tactical Combat Casualty Care) mających na celu poprawienie bezpieczeństwa w trakcie realizowanych działań taktycznych. Organizatorami i pomysłodawcami imprezy są policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W tegorocznej imprezie udział wzięło również wielu gości, którzy występowali w roli obserwatorów i uczestników konferencji. Dziękujemy za zainteresowanie tym wydarzeniem, zapraszamy za rok – a namiastkę emocji związanych z XV edycją Paramedyka można poczuć oglądając film i zdjęcia z tegorocznej imprezy.

(źródło: KWP Gdańsk)

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj