NFZ premiuje elektroniczne skierowania

Opublikowano: 7 lipca 2020 - 09:30 Autor: Medyczne Grono

będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz skierowań elektronicznych, tzw. e-skierowań – taką możliwość wprowadzają nowelizacje zarządzeń prezesa NFZ. Zmiany dotyczą świadczeń medycznych udzielanych po 1 lipca.

Nowe rozwiązania dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek podstawowej opieki zdrowotnej, których lekarze będą wystawiać na ambulatoryjne oraz zamiast dotychczas stosowanych tradycyjnych papierowych skierowań. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady u lekarza specjalisty na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu dwóch godzin od momentu jego wystawienia.

W przypadku ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń specjalistycznych w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

to kolejny, po e-recepcie, elektroniczny dokument, który umożliwia pełną elektroniczną obsługę procesu – od momentu wystawienia skierowania do momentu jego realizacji.

źródło:

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj