Zmiany personalne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

Opublikowano: 22 listopada 2016 - 07:30 Autor: Medyczne Grono

Zmiany personalne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. nie jest już dyrektorem naczelnym tej placówki. Decyzję o jej odwołaniu podjęła Społeczna Rada Szpitala, której przewodniczącym jest dr hab. Marcin Gruchała, prof. GUMed. To dobra decyzja zdaniem portalu Medyczne Grono.

ma inną wizję rozwoju szpitala, stąd zmiana personalna – słyszymy nieoficjalnie. Warto w tym miejscu dodać, że jest zaledwie magistrem, w dodatku absolwentką (z 2003 roku) mało znanej, prywatnej uczelni niskiej rangi – Wyższej Szkoły Finansów i Rachunkowości w Sopocie, która już nie istnieje (dziś jest to prawdopodobnie Sopocka Wyższa).

Zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego tej ważnej placówki leczniczej na Pomorzu to dobra i przemyślana decyzja nowego rektora. W naszej ocenie, za czasów Książek-Bator, wokół działo się zdecydowanie zbyt dużo sytuacji wątpliwych zwłaszcza w obszarze medycznym. Ilość rozmaitych przypadków konfliktów na linii -lecznica sprawiała wrażenia, jakoby nie funkcjonowało sprawnie.

Przypomnijmy, to w gdańskim w 2013 roku pomylono grupę krwi podczas transfuzji, efektem czego była śmierć pacjenta. To zaledwie jeden tragiczny przykład wydarzenia mającego miejsce w UCK, ale pokazuje on, że procedury w tej placówce w naszej ocenie, nie funkcjonowały należycie.

Książek-Bator kierowała od 2009 roku. Nowego dyrektora naczelnego UCK wyłoni konkurs.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj