Szpitalny Oddział Ratunkowy Copernicus po jednodniowej przerwie znów funkcjonuje

Opublikowano: 12 września 2014 - 11:35 Autor: Medyczne Grono

Zakończyła się przebudowa fragmentu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku. jednodniowej przerwie, na oddział znów przyjmowani się pacjenci. Zakończenie całej, dużej inwestycji planowane jest do końca roku.

sor-17

Zawieszenie funkcjonowania przy ul. Nowe Ogrody planowane było na jeden dzień. O tym fakcie z wyprzedzeniem powiadomione zostały pozostałe placówki medyczne, które na ten jeden dzień (wtorek 26 sierpnia) przejmowały pacjentów kwalifikujących się na SOR. Od środy (27 sierpnia) SOR funkcjonuje normalnie.

– Pamiętajmy o tym, że pracujemy na czynnym obiekcie, obiekcie objętym opieką konserwatora zabytków, obiekcie, który jeśli nawet może zostać wyłączony z pracy, to jedynie na bardzo krótko i tylko we fragmentach – z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów. Tego typu przedsięwzięcia są dość skomplikowane logistycznie – podsumowują przedstawiciele szpitala.

Całość inwestycji obejmuje koszt wynoszący 10,289,545,68 zł. Kwota, która mogła być dofinansowana „z zewnątrz” to 9,520,330,80 zł. Tę kwotę w 75 procentach gdański pozyskał dzięki funduszom Unii Europejskiej, swój udział w inwestycji ma także
, finansując ją w 25 procentach. Koszt po stronie sp. z o.o. to 769,214,88 zł.

SOR Szpitala im. M. Kopernika to największa tego typu placówka w Trójmieście. Średnio przyjmowanych jest tu około 200 pacjentów dziennie. Powierzchnia oddziału to prawie 2 tys. metrów kwadratowych.

Docelowo w planach jest także wybudowanie lądowiska dla helikopterów i Centrum Urazowego, które pozwoli błyskawicznie przejmować pacjentów przetransportowanych drogą powietrzną. Chodzi o to, aby czas przejęcia pacjenta nie był dłuższy niż 5 min.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj