Nowe oddziały geriatryczne w Sopocie i Gdańsku

Opublikowano: 31 stycznia 2020 - 16:19 Autor: Medyczne Grono

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców w podeszłym wieku w województwie pomorskim, informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia postępowań konkursowych na realizację świadczeń w zakresie hospitalizacja zwiększy dostępność do tych tak potrzebnych świadczeń w dwóch nowych oddziałach geriatrycznych.

Od 1 marca 2020 roku zakontraktowanych zostanie 25 łóżek w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie oraz 6 łóżek w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Świadczenia będą realizowane przez wyspecjalizowane ośrodki zapewniające kompleksową opiekę osobom starszym posiadające odpowiednią kadrę medyczną i doskonałą infrastrukturę.

***

Dodatkowo Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o zawarcie umowy na realizację świadczeń w ramach programu pilotażowego Kompleksowa nad Pacjentem ze Stwardnieniem Rozsianym, od 01 lutego 2020 roku powyższe świadczenia będą realizowane przez Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 1-6. Pilotaż ma na celu skoordynowanie opieki nad pacjentem chorym na , poprawę efektów , rehabilitację oraz poprawę jakości życia.

źródło:

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj