Znamy kwoty ryczałtów dla pomorskich szpitali

Opublikowano: 29 marca 2018 - 16:08 Autor: Medyczne Grono

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ustalił kwoty ryczałtów na pierwsze półrocze 2018 roku dla szpitali naszego województwa wchodzących w skład systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej zwanego popularnie siecią szpitali.

Na podstawie zapisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z 22 września 2017 roku pomiędzy 25 pomorskich szpitali zakwalifikowanych do sieci podzielono blisko 600 milionów złotych. Warunkiem przyznania lecznicom ryczałtu na pierwsze półrocze 2018  roku  w wysokości  takiej  samej lub większej jak
w ostatnim kwartale minionego roku było wykorzystanie przez nie ryczałtów z roku 2017 na poziomie przynajmniej 98 procent.  Z 25 pomorskich placówek zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej 5 nie spełniło tego wymagania.
W konsekwencji otrzymają one w pierwszej połowie 2018 roku niższe ryczałty niż w roku ubiegłym.

to grupa szpitali, którym  zapewniono finansowanie przez od 1 października 2017 roku. Do sieci  w całym kraju weszły 594 placówki medyczne, które spełniły łącznie następujące warunki: udzielały świadczeń w ramach izby przyjęć albo szpitalnego oddziału ratunkowego na podstawie umowy z przez okres co najmniej 2 ostatnich lat oraz posiadały konkretne wymienione w ustawie.

źródło:

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj