Nowa, nieznana fala COVID-19 przyjdzie jesienią!

Opublikowano: 2 maja 2022 - 08:55 Autor: Medyczne Grono

W połowie maja zniesiony zostanie w Polsce stan epidemii, tymczasem na początku jesieni czeka nas kolejna fala zachorowań – twierdzą eksperci. nie zniknął i jeszcze długo z nami zostanie. Na szczęście tym razem będziemy do niego znacznie lepiej przygotowani. Poza szczepionkami wkrótce do nabicia będzie specjalny książkowy poradnik do walki z COVID-19.

Na wiosnę spadła w Polsce liczba zakażeń, ale trudno jednoznacznie ocenić na jakim etapie jest aktualnie epidemia. Nie prowadzi się już dokładnych statystyk zachorowań, hospitalizacji i zgonów, nie przeprowadza się powszechnych testów. Aktualnie ponad cztery razy mniej osób kierowanych jest na testy niż jeszcze pół roku temu.

Szacuje się, że każdego dnia przybywa ok. tysiąc nowych zachorowań na i ok. 50 zgonów. Świat jest jednak w znacznie gorszej sytuacji niż Polska – zarówno zachód Europy, jak i Daleki Wschód – to obszary znacznie bardziej narażone na zachorowania. Szczególnie niepokojąco pod tym względem wyglądają Chiny, gdzie już pojawił się kolejny, zupełnie nowy wariant koronawirusa.

Z informacji, które posiadamy wynika, że Chiny zmagają się zarówno z kolejnymi odmianami Omikrona, jak również z hybrydowym wariantem COVID-19, co może oznaczać, że obecne szczepionki nie będą już na niego skuteczne. W Chinach z powodu nowej fali zachorowań wprowadzono lockdown.

Jak doskonale pamiętamy, wszystko co w zakresie pandemii działo się w Chinach, kilku miesiącach przychodziło do Europy. A to z kolei tylko potwierdza, że już za kilka miesięcy możemy mieć do czynienia z kolejną falą zachorowań. Mając to na uwadze, Włochy i Austria nie zdecydowały się na zniesienie obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych typu sklepy, centra handlowe, czy komunikacji.

Lekarze i eksperci już przestrzegają przed jesienną falą zachorowań. Warto się więc dobrze na nią przygotować. Na szczęście poza szczepionkami będziemy mieli dodatkowo znakomity poradnik do walki z , w którym przedstawiono dokładne wskazówki jak łatwo dostępnymi sposobami wyleczyć COVID-19. Jest to o tyle istotne, że w czasie pandemii praktycznie nie ma dostępu do lekarzy i szybko nie uzyskamy fachowej pomocy. Dzięki poradnikowi – będziemy prostu bezpieczni. Autorem książki jest znakomity, światowej klasy lekarz, prof. Andrzej Frydrychowski, który wraz z dziennikarzem Michałem Lange udziela bardzo dokładnych wskazówek w jaki sposób niebezpieczną infekcję wirusową i jak uratować zagrożone życie. Niewątpliwie warto więc mieć taki poradnik w domu.

Do tej pory na świecie taka publikacja jeszcze nie powstała, zatem Polska będzie w tym zakresie prekursorem. Jest wielce prawdopodobne, że poradnik będzie tłumaczony na języki obce. Już zainteresowała się nim Hiszpania.

Wkrótce książka będzie do nabycia i spowoduje, że wszyscy będziemy spokojniejsi i w pełni przygotowani na jesienną falę zachorowań.

Strona internetowa wydawnictwa to: www.SkutecznieWyleczyc.pl

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

3 komentarze do tej pory.

Komentuj