Bezpłatna pomoc psychologiczna. Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyna się w głowie”

Opublikowano: 11 maja 2017 - 10:11 Autor: Medyczne Grono

W ramach kampanii Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyna się w głowie”, będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych odbywających się w blisko 40 prywatnych i publicznych gabinetach oraz ośrodkach.

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, który jest partnerem kampanii, jest współorganizatorem kilku wydarzeń: warsztatu na temat wypalenia zawodowego, interaktywnego wykładu pt. „Czy istnieje recepta na zdrowie i szczęśliwe życie?”, spotkania dla rodziców nt. współpracy rodzicielskiej w sytuacji około rozwodowej oraz debaty eksperckiej pt. „Psychoterapia – moda czy konieczność”. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy!

Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyna się w głowie” to oddolna inicjatywa Fundacji Wspierania Rodzin Przystań, która wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży zaangażowała do współpracy psychoterapeutów i psychologów pracujących na co dzień w prywatnych oraz publicznych ośrodkach i gabinetach. Partnerami kampanii są oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

W ramach kampanii Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyna się w głowie”, będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych odbywających się w blisko 40 prywatnych i publicznych gabinetach oraz ośrodkach. Przygotowano również ponad innych 20 wydarzeń – np. wykładów i warsztatów poświęconych m.in. relacjom między rodzicami a dziećmi w różnym wieku, wypaleniu zawodowemu, twórczości i wpływowi nowoczesnych technologii na rozwój dziecka. Będzie można również dowiedzieć się szczegółów na temat procesu terapeutycznego w ramach „Dnia Otwartego na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych” w Gdańskim Centrum Zdrowia.

– Szukanie pomocy w sytuacjach kryzysowych, ale także wtedy, gdy prostu chcemy coś zmienić w naszym życiu nie jest słabością, a przejawem dbania o siebie. Poprzez Gdańskie Dni zachęcamy do zrobienia „wiosennych porządków” w naszym życiu. Jest to doskonała okazja, aby zatrzymać się na chwilę i zacząć pracę nad sobą. Nasze dobre samopoczucie, zadowolenie z codziennego życia, jego dobra jakość zależą od sposobu, w jaki przeżywamy samych siebie i świat dookoła. A więc zdrowie rzeczywiście zaczyna się w głowie – przekonuje Katarzyna Wieczorek, psychoterapeutka z Fundacji Wspierania Rodzin Przystań, pomysłodawczyni Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyna się w głowie”.

– Włączyłam się w kampanię „Zdrowie zaczyna się w głowie”, ponieważ pomysł rozpowszechnienia oferty wsparcia i pomocy psychologicznej wśród mieszkańców Gdańska oraz uczynienie miesiąca maja czasem otwarcia się na potrzeby i problemy innych uważam za potrzebny i uzasadniony. Idea jest tym bardziej słuszna i szlachetna, gdyż angażujemy się w nią pro bono. Pozostaję z nadzieją, iż rozpoczęta kampania przełamie opory i wstyd przed zwracaniem się pomoc psychologiczną, gdyż wciąż jest ona zbyt mało powszechna, a co gorsze – słabo dostępna i kosztowna – dodaje dr Beata Mańkowska, psycholog kliniczny, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, prowadząca warsztat dot. wypalenia zawodowego.

W ramach projektu odbędą się 4 wydarzenia współorganizowane przez Uniwersytet Gdański:

 • Interaktywny pt. „Czy istnieje recepta na zdrowie i szczęśliwe życie?”
  22 maja, godz. 17:45, SoStay Hotel, Gdańsk, ul. Kartuska 18
  Prowadzenie: dr Marcin Szulc – psycholog, pracownik naukowy Instytutu Psychologii UG
 • Debata ekspercka pt. „Psychoterapia – moda czy konieczność”
  26 maja, godz. 12:00-13:30, Instytut Psychologii UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, sala S 205
 • Warsztat pt. „Czy wypalenie zawodowe grozi każdemu z nas? Jak rozpoznać jego objawy i jak mu skutecznie przeciwdziałać?”
  27 maja, godz. 11:30-13:00 lub 15:30-17:00, Instytut Psychologii UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, sala C 207
  Prowadzenie: dr Beata Mańkowska – psycholog kliniczny, adiunkt w Instytucie Psychologii UG, specjalizuje się w tematyce wypalenia zawodowego
 • Spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców nt. współpracy rodzicielskiej w sytuacji około rozwodowej „My się rozstaliśmy… co z dziećmi? Jak podjąć współpracę rodzicielską?”
  8 czerwca, godz. 17:00-18:30, Pracownia Psychologiczna Agnieszki Trawickiej, Gdańsk ul. Leszka Białego 10/1
  Prowadzenie: dr Magdalena Błażek (psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UG), dr Aleksandra Lewandowska Walter (psycholog, psychoterapeuta rodzinny, adiunkt w Instytucie Psychologii UG), mgr Agnieszka Trawicka(psycholog, psychoterapeuta par i rodzin)

źródło: UG

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj