80 lat Szpitala w Dzierżążnie i 50 lat Oddziałów Rehabilitacji

Opublikowano: 24 lutego 2023 - 14:07 Autor: Medyczne Grono

– Dzierżążno jest dla nas bardzo ważne i będzie się zmieniało. Dzisiejsze święto to powiew historii – cofamy się o 80 lat – powiedziała Marzena Mrozek, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. – To miejsce, to dla mnie przyszłość. Cieszę się, że zostało także zauważone przez powiat kartuski, my z kolei podkreślamy, że chcemy również pracować dla powiatu kartuskiego i nasze hasło „By zawsze służyć pomocą” obowiązuje również w tym miejscu. Dziś jest okazja, aby zobaczyć inwestycję ZOL nr 1, który zmienił się całkowicie. A udało się to dzięki właścicielowi, samorządowi, ale również pracownikom i pacjentom. Okazuje się, że jest to możliwe, bo razem można więcej.

– Cieszę się, że placówka w Dzierżążnie tak pięknie się rozwija. Powstają tu nowe miejsca Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla pacjentów senioralnych, ale nie tylko, bo i dla młodszych pacjentów z niepełnosprawnościami – powiedziała Agnieszka Kapała-Sokalska, Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Rozwijamy także rehabilitację i chcemy ją wzmocnić. Zrobiliśmy ostatnio jako samorząd bardzo dużo. Cieszę się, że pacjenci są zadowoleni z nowych, dobrych warunków.

– To miejsce ma potencjał i będzie się rozwijać w zależności od potrzeb – powiedziała Hanna Zych-Cisoń, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego. – Nie zapominajmy także, że w Dzierżążnie funkcjonuje dziecięca, która jest na bardzo wysokim poziomie i również jest bardzo potrzebna.

– W krótkim czasie bardzo wiele rzeczy zostało tu zrealizowanych i ponownie ten zaczyna oddychać innym powietrzem. Ogromne słowa podziękowania dla pani prezes i całego zarządu, bo wykonujecie wielką pracę – powiedział Mieczysław Gołuński, Burmistrz Kartuz. – Dziękuję także wszystkim pracownikom, bo to wy tworzycie charakter tego szpitala. Dajecie swoje serce, czas i poświęcenie, żeby szpital żył, funkcjonował – za to serdecznie dziękuję. Tworzymy coś wspaniałego.

– To, co najlepiej wspominam, to ludzie. W tamtym czasie, udało mi się zebrać wartościowy zespół pracowników i to co dzięki nim stworzyliśmy, jest dla mnie wciąż powodem do wielkiej satysfakcji – powiedział dr n. med. Bogumił Przeździak, Dyrektor Szpitala w Dzierżążnie w latach 1970-1999.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj