Zakład Rehabilitacji Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku

Opublikowano: 22 stycznia 2015 - 17:43 Autor: Medyczne Grono

W zakładzie rehabilitacji zajmujemy się schorzeniami ruchu i stanami pourazowymi. Przychodzą do nas pacjenci po zabiegach operacyjnych bioder, kolan, złamaniach, zwichnięciach, także z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego. Rehabilitanci bardzo często pomagają pacjentom ze schorzeniami reumatologicznymi.

rehabilitacja_zaspa-7

Do Zakładu przyjmowanych jest około 100 pacjentów dziennie. – Przede wszystkim zajmujemy się schorzeniami narządu ruchu. Są to stany pourazowe, pacjenci po zabiegach operacyjnych – bioder, kolan, po złamaniach, zwichnięciach, także z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego (wylewy) i obwodowego układu nerwowego (uszkodzenia nerwów) – mówi Bogumiła Jonas, kierownik Zakładu Rehabilitacji. – Poza tym są to schorzenia reumatologiczne, czyli różnego typu stany zapalne i zwyrodnieniowe.

składa się z 5 działów:

Ciekawostka: pierwszy etap rehabilitacji to tzw. „rehabilitacja przyłóżkowa”, w czasie której rehabilitanci udają się do pacjenta leżącego jeszcze na oddziale i rozpoczynają wczesną rehabilitację. Taka rehabilitacja odbywa się na wszystkich oddziałach Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku.

obecnie liczy 26 pracowników (w tym):

 • 3 lekarzy
 • 9 magistrów fizjoterapii
 • 12 techników fizjoterapii
 • 2 rejestratorki
O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

2 komentarze do tej pory.

 1. Pacjent 26 marca 2017 o 13:43 - Odpowiedz

  Szpital katastroficzny wystarczy tam pojechac. Zreszta kazdy z Gdańska to wie

  • Aldona 27 marca 2017 o 20:54 - Odpowiedz

   Czemu katastroficzny? Napisz coś więcej bo się nad tym miejscem zastanawiam i bardzo licze na opinie. Dziękuje i pozdrawiam!

Komentuj