Gdański Szpital Psychiatryczny z wyremontowanym oddziałem

Opublikowano: 7 lutego 2017 - 06:36 Autor: Medyczne Grono

Nowe pomieszczenia dla chorych, wymieniona instalacja elektryczna to m.in. efekty modernizacji Oddziału ogólnopsychiatrycznego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku.

– Na oddziale zostały wyremontowane sale zajęciowe dla pacjentów, gabinety lekarskie i zabiegowe, łazienki – powiedział , członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Remont przyczynił się do podniesienia jakości pobytu i bezpieczeństwa pacjentów.

Paweł Orłowski – członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Kupiono nowe i szafki dla chorych, a także sprzęt do dezynfekcji. Odnowiono kuchnie i stworzono pomieszczenie socjalne dla personelu. Dodatkowo na całym oddziale zamontowano nowe oświetlenie i gniazdka elektryczne z blokadami. W ten sposób dostosowano go do wymogów przepisów pożarowych. Na nowym oddziale jest 35 łóżek, a w całym szpitalu może się leczyć 406 pacjentów.

Inwestycja kosztowała ok. 1,2 mln zł, z czego 300 tys. zł pochodziło z budżetu pomorskiego samorządu. Dodatkowo Urząd Marszałkowski przekazał ponad 30 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia gabinetu zabiegowego.

źródło: UMWP

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj