Protest przeciw przymusowi szczepień

Opublikowano: 21 maja 2019 - 14:40 Autor: Medyczne Grono

2 czerwca, w niedzielę, o godzinie 12.00 spod Szpitala Świętej Zofii (Warszawa, ul. Żelazna 90) wyruszy marsz w ramach III Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień organizowany przez .

Ulicami Warszawy po raz trzeci przejdą uczestnicy międzynarodowego protestu przeciw przymusowi szczepień. Dwa lata temu było ich 10 tysięcy, a w 2018 r. już 20 tysięcy. Razem z nimi mają protestować rodzice z Ukrainy, Bułgarii,Włoch i Rosji, w połowie czerwca i we wrześniu także z Niemiec, wszyscy pod nazwą międzynarodowej koalicji . W tym samym czasie w wielu krajach odbędzie się również akcja „Zapal Świeczkę” ku pamięci zmarłych na skutek powikłań poszczepiennych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 pod Szpitalem Św. Zofii przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie. Po głośniej sprawie białogardzkiej z 2017 r., kiedy to tuż po narodzinach dziecka sąd rodzinny błyskawicznie ograniczył rodzicom noworodka prawo decydowania o profilaktycznych zabiegach medycznych, szpital przy ul. Żelaznej i kilka innych kontynuowały tę radykalną ścieżkę egzekwowania szczepień. Po kilku wygranych w sądach, ta praktyka się skończyła. Stowarzyszenie STOP NOP, które aktywnie wspierało rodziny, uznaje to za swój sukces.

Dyskryminacja, wysokie kary finansowe, nasyłanie policji, próby odbierania dzieci, uwięzienie w szpitalu i ciągłe próby zaostrzania prawa. To wszystko spotyka rodziny na całym świecie za troskę i ochronę dzieci – wskazuje stowarzyszenie w zaproszeniu na protest – Nie godzimy się na wymuszanie przyjęcia produktów przemysłu farmaceutycznego i bez odpowiedzialności za skutki ich podania. Mówimy stop odbieraniu wolności i pogardzie dla podstawowych praw!

Mimo, że ubiegłoroczny projekt o dobrowolność szczepień, który poparło ponad 120 tysięcy osób, został odrzucony przez Sejm, stowarzyszenie zapowiada, że podczas protestu rozpocznie się zbiórka podpisów poparcia kolejnej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o nazwie „Bezpieczne szczepienia”.

Protest jest również odpowiedzią na sankcje wobec lekarzy i ograniczenia dotyczące prawa korzystania z medycyny holistycznej. Toczą się sprawy przed sądami lekarskimi za wyrażanie opinii w kwestii możliwości wystąpienia powikłań poszczepiennych przeciw m.in. dr Katarzynie Bross – Walderdorff, dr Anecie Borczyk – Kotwas, dr Hubertowi Czerniakowi. Przed sądem lekarskim mają stanąć również posłowie lekarze, którzy zagłosowali za procedowaniem projektu STOP NOP.

Protestujący przejdą al. Solidarności zatrzymując pod siedzibą urzędu miejskiego przy pl. Bankowym, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Ministerstwa Zdrowia kierując się w stronę placu Zamkowego, gdzie zabiorą głos zaproszeni goście – rodzice, lekarze i działacze. Gościem specjalnym protestu będzie Andrew Wakefield.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

2 komentarze do tej pory.

  1. Kiedyś twierdzono, że szczepionki są skuteczne. Kiedy po czasie okazało się, że dzieci po jednej dawce wciąż chorują, wprowadzono drugą dawkę, którą z tych samych powodów zwiększono do trzech(w USA 4) Teraz zaczyna się promować szczepienie dorosłych. Tylko brak logicznego mylenia tłumaczy, dlaczego ludzie wciąż wieżą w tą propagandę wielkich korporacji farmaceutycznych, które nota bene produkują leki, które są 5 najczęstszą przyczyną zgonów w USA. Tak długo jak lekarz kogoś leczy, tak długo ma klienta.

  2. dziki 7 czerwca 2019 o 20:10 - Odpowiedz

    jakim cudem takie antyszczepionkowe prymitywy istnieją w 21 wieku?

Komentuj