Zadbaj o serce

Opublikowano: 8 marca 2018 - 19:28 Autor: Medyczne Grono

Już dziś w dzienniku Rzeczpospolita startuje kampania prasowo-internetowa „Zadbaj o serce” z ramienia wydawnictwa Medical Media Solutions. Zostaliśmy partnerem projektu, do którego lektury Was zachęcamy.

Kampania została stworzona w trosce o zdrowie Polaków. Porusza najważniejsze wydarzenia jakie nastąpiły w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Podkreśla znaczenie zdrowego trybu życia, zadbania o zrównoważoną dietę oraz przybliża czytelnikowi w jaki sposób może uchronić się lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób kardiologicznych.

Głównym tematem kampanii jest hipercholesterolemia rodzinna, którą swoją wypowiedzią wsparł prof. dr hab. n. med. , Prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, mówiący o dostępnych metodach terapii oraz o tym jak wczesne rozpoznanie daje możliwości na skuteczne .

W artykule wprowadzającym prof. dr hab. , kierownik Katedry i Kliniki Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, opowiada o współczesnych wyzwaniach w kardiologii: „(…) Coraz częściej mamy do czynienia z problemem niewydolności serca. Jest to stan, w którym serce nie jest zdolne dostarczyć takiej ilości krwi jaką organizm potrzebuje. Stanowi to ogromne wyzwanie dla współczesnej kardiologii(…)”.

Tematem poruszanym w publikacji jest szeroko pojęta profilaktyka. O istotnych kwestiach w jej zakresie, zagrożeniach mogących wystąpić u osoby uprawiającej sport i badaniach jakie warto wykonać mówiprof. dr hab. n. med. , Ordynator Oddziału Kardiologii Śródmiejskiego Centrum Klinicznego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego:„Patrząc ze współczesnej perspektywy co jest najczęstszą przyczyną nagłego zgonu u sportowców, na pierwszym miejscu stawiamy kardiomiopatię przerostową. Łatwo ją wykluczyć prostym badaniem serca”.

Kolejnym tematem w publikacji jest rozwój technologii w medycynie. Nowoczesne rozwiązania niosą ze sobą wiele korzyści. To właśnie dzięki nim czas spędzony po zawale w szpitalu może być krótszy, a leczenie pacjenta z niewydolnością serca staje się efektywniejsze. O telemedycynie w zasięgu ręki mówi prof. dr hab. n. med. z Kliniki Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie:„Telemedycyna stwarza warunki do bezpiecznej, efektywnej rehabilitacji w dowolnych komfortowych dla pacjenta warunkach”.

Z roku na rok coraz więcej osób ulega zawałowi serca. Na pytania jak wygląda profilaktyka pozawałowa, jak możemy uchronić się przed kolejnym zawałem i na jakie czynniki ryzyka powinniśmy zwrócić uwagę, odpowiada prof. dr hab. n. med. , Kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WL WUM z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie:„(…) chcąc zapobiec kolejnemu zawałowi pacjent musi nauczyć się żyć inaczej niż do tej pory. Zmiana nawyków jes tkluczowa w prewencji wystąpienia kolejnego zawału serca”.

Profilaktyka to także zdrowa dieta.Większość chorób sercowo-naczyniowych wiąże się ściśle ze złymi nawykami żywieniowymi i stylem życia chorego. Aby uniknąć zdarzenia kardiologicznego warto jest zbadać swój cholesterol i wdrożyć odpowiednią dietę.Prof. dr hab. , Honorowy Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, wypowiada się w kwestii cholesterolu, czym jest, jakie są jego rodzaje i jaki to ma wpływ na nasz organizm. Z publikacji dowiecie się również jak zadbać o zdrowy przepływ krwi i jakimi zasadami kierować się na co dzień, aby właściwie zadbać o układ sercowo-naczyniowy.

Projekt został również wsparty przez prof. dr hab. n. med. Andrzeja Lubińskiego oraz prof. dr hab. n. med. Marię Trusz-Gluzę.

Kampania „Zadbaj o serce” jest dostępna już dziś w dzienniku Rzeczpospolita. A specjalnie dla naszych czytelników, którym nie udało się zapoznać z wersją papierową, publikacja w wersji on-line:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2018/03/ZADBAJ_O_SERCE_.pdf

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj