Przyszpitalny zespół noclegowy dla pacjentów gdyńskiej placówki

Opublikowano: 15 kwietnia 2016 - 13:26 Autor: Medyczne Grono

11 miejsc noclegowych dla pacjentów Zakładu Teleradioterapii powstało właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

szpitalne-noclegi-1

Zakończyły się prace remontowo-modernizacyjne pawilonu, w którym znalazło się 6 pokoi, kuchnia oraz świetlica. Zespół noclegowy przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza granicami Trójmiasta, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Korzystające z niego osoby unikną w ten sposób codziennych dojazdów na radioterapię.

Całkowity koszt utworzenia zespołu wyniósł 230 000 złotych, z czego 200 000 złotych pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zaś pozostała kwota z budżetu szpitala.

Goście mają możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobowych i w jednym pokoju
1-osobowym – łącznie powstało 11 miejsc noclegowych. Do dyspozycji jest m.in. kuchnia wyposażona w lodówkę, czajnik, mikrofalówkę, sztućce i naczynia oraz świetlica z telewizorem.

Pomimo, iż zespół noclegowy znajduje się na terenie szpitala, pacjenci odczują przyjemną atmosferę. Lokalizacja w spokojnej malowniczej dzielnicy Gdyni, wokół roztaczający się rezerwat krajobrazowy Kępa Redłowska, bliskość morza i pięknej plaży, przy dobrym samopoczuciu z pewnością zachęcą do pieszych spacerów.

szpitalne-noclegi-5 szpitalne-noclegi-2 szpitalne-noclegi-3 szpitalne-noclegi-4

Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z usług hotelowych już w na początku kwietniu bieżącego roku. Możliwość noclegu poza oddziałem wprowadziły nowe przepisy tzw. pakietu onkologicznego. Pacjenci nie wymagający całodobowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej zamiast przebywać na oddziale, powinni mieć zapewnione zakwaterowanie w hotelu.

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj