Trzecie obchody Święta Szpitala im. Mikołaja Kopernika

Opublikowano: 9 grudnia 2014 - 08:00 Autor: Medyczne Grono

Nagrody, wyróżnienia, podsumowanie roku 2014 oraz w wykonaniu młodzieżowego zespołu muzycznego – tak w największym skrócie wyglądały III Obchody Święta Szpitala COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o.

koncert_mikolaj-2

Wśród przybyłych na obchody gości znalazła się m.in. Hanna Zych-Cisoń – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Nasi goście zebrani w auli mieli możliwość obejrzenia filmu promującego szpital, zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami i sukcesami, które miały miejsce w placówce w 2014 roku.

– To był pierwszy kalendarzowy rok spółki Copernicus. Aż dziw bierze, jak wiele udało się przez ten rok zrobić – stwierdził Dariusz Kostrzewa, prezes spółki Copernicus. – Był to rok bardzo intensywnej pracy, rok ciekawy i pełen sukcesów.

koncert_mikolaj-5

Jeden z takich sukcesów z pewnością miał miejsce na Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, kierowanym przez docenta doktora habilitowanego Tomasza Mazurka, gdzie z powodzeniem wykonano replantację kciuka. – Przystąpiliśmy do elitarnego grona tych szpitali w Polsce, które uczestniczą w cyklicznym dyżurze replantacyjnym, co oznacza, że pacjenci urazowych amputacjach mogą do nas trafiać i liczyć na skuteczne leczenie – powiedział Kostrzewa.

Na uwagę zasługuje także otwarcie jednego z największych w województwie ośrodków rehabilitacyjnych, które miało miejsce w lipcu 2014 roku. – To nie jest nasz ostatni krok – deklarował prezes Dariusz Kostrzewa. – Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy otwierać kolejną placówkę rehabilitacyjną na terenie naszego drugiego szpitala.

koncert_mikolaj-6

W lipcu także nastąpiło połączenie spółek „ św. Wojciecha” oraz „Copernicus”.
– Niektórzy uważali, że małe jest piękne, my uważamy, że duży może więcej, a tak naprawdę mali nigdy nie byliśmy – mówił prezes Kostrzewa. – Od lipca jesteśmy razem. Działamy wspólnie. Wspólnie planujemy i wspólnie plany realizujemy.

Wspomniano także o otwartej w lecie 2014 roku poradni dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym; powstaniu wolontariatu opiekuńczego, który umożliwia szkolenie i pracę wolontariuszom w naszym Szpitalu; a także o wyjazdach zagranicznych – do Brukseli i Kijowa, w których uczestniczyli nasi przedstawiciele.

W planach na najbliższy czas jest m.in. dokończenie przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Nowe Ogrody, który jest najintensywniej pracującą tego typu placówka w Polsce, a także budowa nowoczesnych, doskonale wyposażonych i funkcjonalnych klinicznych oddziałów pediatrii, gastroenterologii dziecięcej oraz żywienia dzieci, których otwarcie planujemy na połowę 2015 roku.

Obchody Święta Szpitala były także okazją do wręczenia nagród i pamiątkowych wyróżnień dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników i opiekunów medycznych, wolontariuszy a także dla najlepszej sekretarki medycznej.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj