Szpital w Kościerzynie laureatem Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości!

Opublikowano: 26 maja 2022 - 17:17 Autor: Medyczne Grono

liderem odporności organizacyjnej w 2021 roku, a tym samym laureatem  XXIV edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości w kategorii Organizacje publiczne.

Uroczystość wręczenia Pomorskich Nagród Jakości na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na terenie województwa pomorskiego, poświęconych zarządzaniu jakością. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja „Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza – 2022”.

– W kościerskim szpitalu czas pandemii potwierdził, że mimo niezwykle wymagających warunków pracy daliśmy radę! To zasługa wszystkich pracowników szpitala, w tym personelu medycznego, rehabilitacyjnego, diagnostycznego, pomocniczego, pracowników technicznych i administracji, żołnierzy oraz naszych wolontariuszy. Dzisiejszy sukces jest również owocem dobrej współpracy i wsparcia otrzymanego ze strony samorządu województwa pomorskiego, służb ratunkowych i innych organizacji, na których pomoc mogliśmy liczyć w trudnych dla nas chwilach. Wszyscy wspólnie działaliśmy na rzecz utrzymania bezpieczeństwa zdrowotnego naszego regionu. To dzięki pracy personelu, toczonym rozmowom, sprawnej komunikacji, zarządzaniu zmianą oraz dostosowywaniem się do nowych wyzwań, otrzymaliśmy dziś wyróżnienie, które będzie dla nas potwierdzeniem, że „warto było”– mówiła Marzena Mrozek, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 1997 roku i miała na celu popularyzację kompleksowego zarządzania firmą przez jakość (Total Quality Management). Już podczas finału czwartej edycji ówczesny Wojewoda Pomorski, patronujący nagrodzie, podkreślił rolę Konkursu, który cały czas służy wyrównywaniu szans lokalnych przedsiębiorstw wobec Unii Europejskiej stwierdzając: „Trzeba wreszcie powiedzieć, że polskie jest też dobre, a nawet bardzo dobre”. W roku laureatem pierwszego miejsca w kategorii Organizacji publicznych został Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj