Recepty wystawiane na nieżyjących pacjentów

Opublikowano: 2 października 2019 - 08:11 Autor: Medyczne Grono

Kielecki zatrzymany przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. dotyczy wyłudzania pieniędzy z NFZ.

prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach dotyczące działania na terenie Krakowa zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z lekarzy i farmaceutów. Grupa na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów wyłudzała pieniądze znacznej wartości z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej sprawy został zatrzymany przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA pracujący w kieleckim Domu Pomocy Społecznej.

Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w latach 2011 – 2015 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Jak ustalono w toku śledztwa wystawił recepty, w tym na osoby nieżyjące oraz pacjentów -u. ,,Współpracował” w tym zakresie z okolicznymi aptekami, które fikcyjnie realizowały sprzedaż leków, a w ten sposób wyłudzały pieniądze z NFZ. przepisane na pacjentów DPS-u nigdy do nich nie trafiły, ponieważ faktycznie nigdy nie były im zaordynowane.

Jest to czwarta osoba zatrzymana do tego śledztwa.

źródło:

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj