Prof. Romuald Dębski nie żyje

Opublikowano: 20 grudnia 2018 - 12:04 Autor: Medyczne Grono

„Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala” – podał Praski przed godz. 9 rano w czwartek 20 grudnia. Andrzej Golimont, prezes zarządu Szpitala Praskiego, potwierdził Wirtualnej Polsce tę informację w rozmowie telefonicznej.

fot. YouTube

Prof. Dębski był jednym z najwybitniejszych polskich ginekologów. Był ordynatorem oddziału położniczego w warszawskim Szpitalu Bielańskim.

Na początku grudnia pojawiła się informacja, że znajdował się w ciężkim stanie i walczył o życie.

„Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Kochane Pacjentki, profesor Dębski jest w szpitalu, walczy o życie. Dziękujemy za słowa wsparcia, które dostajemy zewsząd, ogromnie dużo dla nas znaczą. Profesor nie wierzył w cuda. On je prostu robił. Wierzymy, że taki cud przydarzy się i jemu. W pełni na to zasłużył” – taki komunikat pojawił się na profilu facebookowym Dębski Clinic. Podpisała się pod niż żona profesora Marzena.

Pacjentki profesora wierzyły, że wydarzy się cud. – Słyszę tupot małych stóp, na który tak bardzo długo czekałam i wiem, że nadzieja umiera ostatnia i że to on mi pomógł – mówiła w rozmowie z WP Kobieta jedna z nich.

źródło: WP

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj