Inicjatywa #WzywamyPosiłki pomaga w walce z koronawirusem

Opublikowano: 24 marca 2020 - 12:50 Autor: Medyczne Grono

Dostarczyć personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa – taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która od tygodnia w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej. Od momentu startu dostarczono już 14302 posiłki. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Naczelna Izba Lekarska.

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny. #WzywamyPosiłki łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka. Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

W imieniu całego środowiska lekarskiego DZIĘKUJĘ za wspaniałą inicjatywę, jaką jest #WzywamyPosiłki. W tym trudnym czasie – gdy przybywa zarażonych koronawirusem, wzrasta tempo pracy i stres – lekarze, jak i cały personel medyczny zapominają lub nawet nie mają chwili i siły na posiłek. Dziękujemy, że pamiętacie o nas. Dziękujemy, że dbając o nas, dbacie również o swoje zdrowie. Dzięki Waszemu wsparciu, chcemy i będziemy dalej walczyć. Nadanie tej inicjatywie naszego patronatu było sprawą oczywistą. Jest to dla nas zaszczyt, że możemy się do Was przyłączyć.

DZIĘKUJEMY za pracę Waszą i innych obywatelskich inicjatyw. Społeczna solidarność, nam i wszystkim wokół, dodaje sił w pokonywaniu epidemii. – powiedział w oświadczeniu opublikowanym na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej – Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Andrzej Matyja.

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W ciągu 3 dni od publikacji, wydarzenia nabrały zawrotnego tempa. W weekend powstał sztab organizacyjny, a już w poniedziałek do #WzywamyPosiłki zaczeli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają i swoje produkty do szpitali. W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga Facebook Company który także został oficjalnym partnerem inicjatywy.

Za #WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów, eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej polski. Wszyscy działają charytatywnie.

W gronie partnerów strategicznych jest kilkadziesiąt dużych i małych firm z całej Polski. Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych.

www.wzywamyposilki.pl

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

3 komentarze do tej pory.

  1. Kazimierz 2 kwietnia 2020 o 12:45 - Odpowiedz

    Super akcja, gratulacje

  2. Piotr 29 maja 2020 o 11:35 - Odpowiedz

    Świetna inicjatywa!

  3. Adam1234 7 lipca 2020 o 13:31 - Odpowiedz

    Tak lekarze walczą z mniemaną pandemią koronawirusa,że zapominają ,bądź też nie chcą przyjąć do wiadomości,że istnieją NAPRAWDĘ chorzy,chorzy na raka,cukrzycę,czy inne groźne schorzenia.Jeśli przychodnie były zamknięte( u mojego lekarza pierwszego kontaktu wciąż tylko porady telefoniczne),to co to jest za pomoc chorym?!Nie róbcie kpiny z nas ! WHO ogłosiło,że koronawirus jest najmodniejszą chorobą i wszystkie inne gdzieś się pochowały….ale istnieje oficjalna strona Głównego Urzędu Statystycznego,z której to wynika,że trup nie ściele się tak gęsto,jak pokazują media głównego ścieku,a lata poprzednie były gorsze,jeżeli chodzi o liczbę zgonów,zachorowania na raka, czy nawet zwykłą sezonową grypę.Pandemia to ściema , wymyślona po to,żeby ciemny lud się bał,a jak się boi,to łatwo się nim rządzi(czyt.manipuluje). Co zrobi rząd,gdy ten ciemny lud wreszcie się otrząśnie i przejrzy na oczy ?

Komentuj