Jak pozbyć się jąkania?

Opublikowano: 11 grudnia 2017 - 08:19 Autor: Medyczne Grono

Rozpowszechniana często teoria mówiąca o tym, że jąkania nie można się pozbyć to mit. Prawda jest taka, że jąkanie można całkowicie wyleczyć, w dodatku w stosunkowo krótkim czasie.

Jąkanie to szereg rozmaitych zaburzeń mowy, które w istotny sposób utrudniają nie tylko komunikację, ale także właściwe relacje międzyludzkie. Poza tym mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie choćby na rynku pracy, ale negatywnych skutków jąkania jest przecież znacznie więcej.

– Przez wiele lat szukałam pomocy, ale żadna terapia nie dawała tak dobrych efektów jak ta – słyszymy od Marty, która wzięła udział Specjalistycznej Terapii Jąkania organizowanej w Gdańsku.

Mając ten problem, warto podjąć próbę znalezienia sposobu na pozbycie się jąkania. Tu szczególnie ważne jest to, aby szukając właściwej terapii, trafić na taką, którą prowadzą doświadczeni specjaliści, którzy nie tylko potrafią przekazać rzetelną wiedzę, ale również są w stanie zapewnić właściwą atmosferę pracy nad mową, co przy jąkaniu jest bardzo ważne.

– Przez lata wmawiano mi, że z jąkania nie da się wyleczyć – mówi Krzysztof Walasek, jeden z uczestników Specjalistycznej Terapii Jąkania organizowanej w Gdańsku. – Terapia dodatkowo bardzo podbudowuje psychicznie, mentalnie i dodaje odwagi.

Uczestnicy zwracają uwagę na specyficzną, bardzo skuteczną metodę jąkania polegającą m.in. na wystukiwaniu palcami rytmu mowy, poza tym realizowanych jest wiele ćwiczeń praktycznych – rozmowy przez telefon, rozmowy z ludźmi na ulicy, a także publiczne czytanie pism podczas mszy w kościele.

– Pracuję tą metodą już 20 lat – mówi Barbara Der-Staszewska, prowadząca kurs. – Jak liczyłam to już około 1000 pacjentów przeszło już tę terapię. Bardzo wiele osób zapanowuje nad swoim jąkaniem w pełni. Ważna jest także wytrwałość i determinacja, wówczas efekty są naprawdę bardzo dobre, a upłynniona jest już w pierwszym tygodniu ćwiczeń.

Reportaż filmowy:

Zajęcia organizowane są w ramach Specjalistycznej Terapii Jąkania.

Terapię prowadzą:

Tel.: 603-060-390
E-mail: basia@jakanie.com.pl
Więcej na stronie: www.jakanie.com.pl

źródło: Gazeta Bałtycka

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj