Cytologia i kolonoskopia. Warto się zbadać

Opublikowano: 30 stycznia 2021 - 08:21 Autor: Medyczne Grono

Aktywni zawodowo mieszkańcy Pomorza, będą mogli skorzystać z bezpłatnej cytologii i kolonoskopii jeszcze przez pół roku. są realizowane w ramach projektów pod hasłem: „Rzeczywistość zaskakuje! Nie daj się zaskoczyć”.

jelita grubego i szyjki macicy są jednymi z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce. Poddając się badaniu profilaktycznemu odpowiednio wcześnie i usuwając zmiany przednowotworowe, można zapobiec rozwojowi obu chorób, które we wczesnym stadium zwykle nie dają żadnych objawów.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego tego w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ.

Zapisy na poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub pod numerem 58 727 01 30.

Kolonoskopię mogą wykonać aktywni zawodowo mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 50-65 lat (którzy nie mają objawów raka jelita grubego), w wieku 40-65 lat (którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego) oraz w wieku 25-65 lat (z rodziny z zespołami genetycznymi) oraz którzy nie mieli wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat.

Zapisy na badanie poprzez formularz zgłoszeniowy na www.kolonoskopia-pomorze.pl lub pod numerem 58 727 01 30.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj