BURPEES RUN by Speed Cross Race 2015! Olszyn, 22.08.2015!! Biegniemy dla Kobiet!

Opublikowano: 10 lipca 2015 - 15:54 Autor: Medyczne Grono

Bieg BURPEES RUN by Speed Cross Race jest wynikiem połączenia miłości do biegania, adrenaliny którą dostarczają coraz popularniejsze biegi crossowe oraz potrzeby poszerzania wiedzy na temat profilaktyki chorób onkologicznych kobiet organizatorów tego biegu.

Michał Jankowski

Michał Jankowski

Pomysł zrodził się z chęci wypełnienia luki między biegami płaskimi a ekstremalnymi biegami z przeszkodami. BURPEES RUN by Speed Cross Race przeznaczony jest dla osób, które chciały by spróbować innej, nie konwencjonalnej aktywności fizycznej. Jest to bieg, który wymaga połączenia wytrzymałości biegacza i sprawności crossfitowca. Nie ma uniwersalnej recepty na ten bieg dlatego każdy może być mistrzem. Podczas biegu będziemy promować aktywny tryb życia i przede wszystkim profilaktykę chorób onkologicznych kobiet.

Marta Barcewicz

Marta Barcewicz

Bieg odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Olsztyna – Piotra Grzymowicza, który wręczy nagrody dla zwycięzców Biegu. Podczas całej akcji odbędzie się także pojedynek Olsztyńskich siłowni na największą ilość burpees wykonanej na trasie, oraz na najliczniejszą grupę.

Trasa biegu BURPEES RUN by Speed Cross Race będzie wiodła malowniczą ścieżką wokół jeziora Długiego w Olsztynie (ok. 4,2 km), co około 500 metrów uczestnicy biegu spotkają utrudnienie, którym będzie wykonanie burpees, popularnej żabki.

Bieg odbędzie się w dwóch turach:

  • rozsądnej, gdzie na każdej stacji będzie należało wykonać 10 burpees;
  • ekstremalnej, tutaj uczestnicy zobowiązani będą do wykonania 30 burpees na każdej stacji.

W roku 2015 odbędzie się pionierska edycja tego biegu. Dlatego zachęcamy do zmierzenia się w tej rywalizacji i sprawdzenia swoich możliwości. Spotykamy się 22.08.2015 (sobota) na terenie jeziora Długiego w Olsztynie. Zapisu można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie www.scrace.pl od 15.07.2015 roku do 20.08.2015 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Opłata startowa dla biegacza wynosi 40 zł, w dniu biegu 50 zł. Wszystkie szczegółowe informacje na bieżąco umieszczane są na stronie facebook pod nazwą biegu.

Całość dochodu zgromadzanego podczas tego biegu przeznaczona będzie na zorganizowanie kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób onkologicznej kobiet na terenie Olsztyna. ta jest skierowana do wszystkich Kobiet w celu poszerzenia ich świadomości na temat zagrożeń wynikających z braku samokontroli swojego zdrowia. Bieg ma Charakter Ogólnopolski, i w 2016 roku planowane jest zorganizowanie biegu w każdym województwie.

Organizatorami biegu są:

Michał Jankowski – inicjator biegu Speed Cross Race, którego 1 edycja odbyła się 1 Maja 2015 r. i zgromadziła blisko 500 uczestników. Michał już tej jesieni zapowiada kolejną dawkę adrenaliny w postaci Burpees Run oraz ekstremalnego biegu Speed Cross Race Ekstremalny Ekspress zawody na ¼ mili który odbędzie się 20.09.2015 – więcej o tym biegu już wkrótce.

Gabinet Zdrowia i Urody „Clivia” Laura i Lucyna, który został certyfikowanym Gabinetem przyjaznym Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. W ramach działalności na rzecz organizacji w ofercie salonu znajdą państwo m.in. rekonstrukcje brwi za pomocą makijażu permanentnego oraz kresek górnych imitującą rzęsy, lekcje makijażu brwi i rzęs dla kobiet w okresie chemioterapii, poradnictwo żywieniowe podczas choroby jak i zakończonej terapii a także uzyskają państwo informacje na temat profilaktyki RSM i raka jajnika. Gabinet ten oferuje także 20 % zniżki dla wszystkich osób, które oddają krew ( Akcja Dawcom w Darze).

Marta Barcewicz – Utytułowana olsztyńska biegaczka, której nie straszne są ultramaratony. Uczestniczka Mistrzostw Świata w Ekidenie oraz Mistrzostw Europy oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Marta biega „ Kobiet” promując w ten sposób

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału a naszej akcji biegowej! Mamy nadzieję, że stanie się on coroczną tradycją i zgromadzi jak największą liczbę ludzi dobrego serca kochających biegać, uprawiać sport oraz wspierać akcje takie jak ta!

Informujemy, że w dniu 22.08.2015 na Terenie znajdującym się dookoła Jeziora Długiego wystąpią utrudnienia w ruchu rowerowym oraz pieszych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności od godziny 9-13 ponieważ na ścieżce dookoła Jeziora Długiego odbywać się będzie bieg. Utrudnienia wystąpią także na ulicy Leśnej. Tego dnia możliwe będzie parkowanie wzdłuż ulicy.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj