Aktywuj się w Gdańsku na lato!

Opublikowano: 24 czerwca 2015 - 15:10 Autor: Medyczne Grono

Okres wakacyjny nie musi oznaczać błogiego lenistwa. Chociaż to z pewnością bywa miłe, zachęca jednak, by nie zapominać o odrobinie ruchu. „Aktywuj się!”, innowacyjny projekt realizowany przez w Gdańsku wchodzi w fazę letnią. To dobry czas, by zadbać o swoją kondycję i zdrowego ducha na świeżym powietrzu. To zachęta dla mieszkańców Gdańska, a także turystów, by uczestniczyć w cotygodniowych, bezpłatnych zajęciach. Prowadzą je doświadczeni Instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili. Start letniego programu nastąpi 29 czerwca.

aktywuj się A3 NA LATO 2015

Poniedziałek

biega
Treningi skierowane są do tych osób, które lubią odkrywać nowe miejsca do biegania. Treningi odbywają się w poniedziałki o godz. 18. Miejscem spotkań amatorów biegania jest Park Oruński, przy Przedszkolu nr 9. W ramach zajęć planowane są spotkania z wykwalifikowanym trenerem, który pomoże zadbać o prawidłową technikę, doradzi jak uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami czy zdradzi tajniki odpowiedniej dla biegacza diety.

Wtorek

Dogtrekking
Aktywność jest skierowana do wszystkich posiadaczy psów, z którymi lubią spędzać aktywnie czas. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.30. Lokalizacja zajęć jest zmienna, aktualne miejsce spotkań jest dostępne na stronie pomorskidogtrekking.pl. Ciekawe formy zajęć obejmują m.in. elementy szkolenia posłuszeństwa, próby sprawnościowe, biegi na orientację czy grę we frisbee. Stanowią doskonałe narzędzie do budowania więzi z czworonogiem oraz kondycji właściciela i pupila. Zajęcia prowadzi Pan Husky.

Nordic Walking
We wtorki o 18 odbywają się zajęcia nordic walking. Kierowane są do wszystkich, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję. Poprowadzi je instruktor NW, Leszek Walczak. Miejscem startu jest Park im. R. Reagana (wejście D).

Środa

Zumba
Do najpopularniejszych zajęć należy z pewnością zumba. Sympatycy tego rodzaju tańca powinni zaplanować sobie godzinę od 17.30 w każdą środę. Z-Dance oraz zapraszają na cotygodniową zumbę na plaży! Wystarczy przyjść i wyzwolić swoją energię podczas energetycznego setu muzyczno-tanecznego przygotowanego przez instruktorkę zumby, Annę Cełowską. Zajęcia odbywać się będą przy molo w Brzeźnie.

NOWOŚĆ! Aktywny z dzieckiem
Fundacja „My to mamy”, która zajmuje się min. aktywizacją mam przez ruch, zainicjowała w Trójmieście aktywne spacery z wózkami. Zajęcia przeznaczone są dla mam, które chcą urozmaicić swoje codzienne spacery, wrócić do formy sprzed ciąży, bądź ją zbudować, zadbać o piękną sylwetkę, spotkać się z innymi mamami, zrobić coś dla siebie nie kosztem dziecka, ale razem z nim. Są to specjalnie przygotowane ćwiczenia, które wykonuje się przy użyciu wózka, ławki w parku, drzewa pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Przyjdź i przekonaj się, że nie musi być nudny, ale może dać wiele radości i świetnie wpłynąć na twoja kondycję.Zapraszamy w środy na godzinę 11:00 do parku Oruńskiego, zbiórka przy Przedszkolu numer 9, ul. Nowiny 2.

Parkour
Jest to sztuka przemieszczania się w każdym terenie z wykorzystaniem siły swojego ciała. Polega ona na efektywnym przedostaniu się z punktu A do punktu B. W Parkour chodzi o rozwijanie cech (szybkość, kondycja, zręczność, siła, gibkość, skoczność) potrzebnych do wykonywania technik przemieszczania się oraz kształtowanie charakteru, przełamywanie barier psychicznych. Na zajęciach organizowanych w każdą środę, w godzinach 18-19 (ul. Towarowa, od tyłu Multikina) zapraszamy na trening, który poprawi naszą sprawność i dostarczy wiele radości. Wszystko pod okiem trenera KS Movement – Sergiusza Regenta. Każdy uczestnik powinien przygotować sobie wygodny strój oraz wodę do picia.

Treningi MTB
Każdy, kto chce doskonalić swój warsztat kolarski pod okiem fachowców, powinien sobie zarezerwować czas w środy lub poniedziałki. Ze względu na duże zainteresowanie treningami, podzieliliśmy je na grupę początkującą oraz zaawansowaną. Tych, które zaczynają swoją przygodę z kolarstwem, chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać nowe ścieżki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz podstawy jazdy na rowerze od strony technicznej zapraszamy w poniedziałki o godzinie 18.00. Grupa zaawansowana trenuje w środy o godzinie 17.00. Wszystkie treningi rozpoczynają się na końcu ul. Abrahama w Oliwie. Prowadzą je Bartosz i Robert Banach. Jeździmy po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, pokonując wiele kultowych szlaków, zjazdów i podjazdów takich jak: John Tomac, Startowy, Z Roga, Czyżyk, Szyszkowy, Krzyże, Rollercoaster i inne. Doskonalimy technikę jazdy na rowerze górskim, dobrze się przy tym bawiąc. Należy pamiętać o kasku, odpowiednim stroju oraz solidnym posiłku przynajmniej 90 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Godziny zajęć obowiązują do 28.09.2015 r.

Blokfit – wspinaczka halowa
W każdą środę w godzinach 18-20 można wziąć udział w treningach wspinaczki halowej. Organizowane są wspólnie z Blokfit – największym obiektem wspinaczkowym w Polsce. Wstęp, jak w przypadku pozostałych aktywności, jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczenia w jednoczesnym korzystaniu ze ścianki, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na stronie: elektronicznezapisy.pl.

Czwartek

Speed Badminton
Speed badminton to sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej. Niektórzy mówią, że tak naprawdę to mix tenisa, badmintona i squasha, który czerpie wszystko co najlepsze z tych sportów. Żeby zacząć potrzeba tylko rakietek, lotek i trochę przestrzeni. Podstawowe ruchy można opanować już po kilku odbiciach, a zabawa jest przednia od pierwszych chwil. Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba przerywać niezależnie od warunków. Specjalne lotki radzą sobie z wiatrem, a dzięki sprytnym fluorescencyjnym patyczkom można zagrać nawet w nocy. By odkryć tą nową rozrywkę i ćwiczyć bawiąc się jednocześnie, bez dużych wyrzeczeń, łatwo i przyjemnie rozwijać swoją kondycję i sprawność fizyczną, poprawiać jakość swego życia wystarczy przyjść w czwartki do Parku im. R. Reagana (wejście D). Początek o godzinie 18.30. Zajęcia poprowadzi Tomasz Szyjanowski.

Piątek

na
stanowi propozycję dla osób w każdym wieku. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zabranie ze sobą maty do ćwiczeń i swobodnego, nie krępującego ruchów stroju. Przyda się również butelka wody. Zajęcia organizowane są w każdy piątek o godzinie 18.30 w Parku im. R. Reagana (wejście B). Zajęcia prowadzi Paweł Gutral z Akademii Redukcji Stresu.

CrossFit
Fitness oznacza sprawność, a CrossFit to obecnie najlepiej opracowany system treningu zdrowotnego na świecie. Czerpiąc z koronnych sportów jak gimnastyka, podnoszenie ciężarów i trening metaboliczny, które do tej pory zarezerwowane były tylko dla elity zawodników, daje bezpieczny i dopasowany do potrzeb i możliwości każdego człowieka trening fitness. Treningi prowadzi doświadczona kadra pod kierownictwem pierwszego instruktora (CrossFit Lv 1 Instructor) w Polsce, Lucyny Kiszczak. Zapraszamy do CrossFit Stocznia w każdy piątek na godzinę 19.15. Trening trwa 60 minut i odbywa się na zewnątrz. Obowiązuje limit miejsc: 30 osób. Zajęcia odbywać się będą po uprzednim zapisaniu się na stronie www.crossfitstocznia.com (grafik outdoor). Tu też znajdą Państwo aktualne terminy zajęć.

Sobota

Petanque
W każdą sobotę od godziny 10 dla chętnych istnieje możliwość nauki gry w petanque z zawodnikami z Klubu Gdańskie Boule. Spotkania odbywają się na boulodromie w Parku im. Ronalda Reagana, wejście B od ul. Czarny Dwór. Sama petanka jest prowansalską rozrywką, w którą gra się z rodziną, znajomymi, sąsiadami. Polega na zbijaniu kul przeciwnika i umieszczeniu własnych metalowych kul jak najbliżej małej kulki, zwanej świnką. Wystarczy znaleźć sobie kawałek skwerku lub placu w parku i dobrze bawić się na powietrzu. Nie wymaga szczególnych umiejętności. Może w nią grać każdy, bez względu na wiek czy kondycję, a jej zasady są niezwykle proste.

Niedziela

Fitness dla dzieci
W każdą niedzielę o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do hali sportowej przy ul. Traugutta 29. Zajęcia mają charakter zabawowy i mają za zadanie kształtować w dzieciach nawyk aktywności ruchowej oraz zdrowego trybu życia od pierwszych lat. Prowadzi je mistrzyni świata fitness, Aleksandra Kobielak. Na zajęciach uczy zachowywać prawidłową postawę, usprawnia koordynacją ruchową oraz poczucie rytmu, co wpływa na aktywność i kreatywność dzieci.

Ultimate frisbee
Ultimate Frisbee jest bezkontaktowym sportem zespołowym, w którym używa się latającego dysku. Zwyczajowo mecz rozgrywany jest do 17 punktów i trwa około 100 minut. W Ultimate nie ma sędziów. Zawodnicy sędziują sobie sami zgodnie z honorowym kodeksem – Spirit of the Game. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 16 na boisku przy ul. Zielonogórskiej 4. Zajęcia prowadzi Piotr Przybyła /Ultimatum Gdańsk/.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

1 Komentarz do tej pory.

  1. Hosting 11 lipca 2017 o 13:07 - Odpowiedz

    Cykl bezplatnych przygotowan do pierwszego Gdansk Maratonu PZU spotkal sie z olbrzymim zainteresowaniem biegaczy. W ramach akcji „Aktywuj sie z MOSiR-em”, Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie oraz Miejski Osrodek Sportu i Rekreacji zapraszaja na bezplatne zajecia nauki gry w hokeja.

Komentuj