Oddział położniczy w gdyńskim szpitalu otwarty po remoncie

Opublikowano: 21 marca 2017 - 15:00 Autor: Medyczne Grono

Zakończono właśnie II etap remontu Oddziału Położniczego Szpitali Wojewódzkich w Gdyni,  mieszczący się przy ul. Powstania Styczniowego 1. Ponad 2,5 mln zł na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Oddział przeszedł gruntowne prace remontowo-modernizacyjne, dostosowując się do europejskich standardów. Przebudowany został i wraz z dobudową dwóch zewnętrznych klatek schodowych.

Na oddziale znajdują się 4 sale porodowe z pełnymi węzłami sanitarnymi (prysznic i toaleta), jedna sala porodowa z wanną. Szpital proponuje pacjentkom wiele alternatywnych metod opieki okołoporodowej oraz poród aktywny z wykorzystaniem worków sako, piłek, drabinek czy muzykoterapię. Ciężarne mają także możliwość porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym (po przeprowadzeniu badań, konsultacji i pozytywnym zaopiniowaniu przez personel medyczny), a także skorzystać z alternatywnego sposobu uśmierzania bólu podczas porodu – użycia gazu rozweselającego.

Pacjentki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach będą mogły przechodzić przez okres narodzin dziecka. Wystrój wnętrz, wygoda, intymność i funkcjonalność oddziału po remoncie niczym nie odbiega od prywatnych klinik. Rocznie przyjmowanych jest blisko 2500 pacjentek i jest to jedyny taki oddział w Gdyni. Oddział położniczy zabezpiecza grupa lekarzy specjalistów i ponad 30 wykwalifikowanych położnych, którzy otaczają pacjentki profesjonalną i troskliwą opieką.

I etap prac remontowych zakończył się w lutym 2016 r. i kosztował 1 mln zł. Wówczas dzięki modernizacji poprawiły się warunki pobytowe pacjentek. Powstało 9 sal 2-osobowych z łazienkami, 3 sale 1-osobowe z węzłami sanitarnymi do porodów rodzinnych; 1 salę 2-osobową w pobliżu sali cięć cesarskich; gabinet zabiegowy ginekologiczny; gabinet zabiegowy neonatologiczny; dyżurkę dla położnych z łazienką; pokój lekarski z łazienką; punkt pielęgniarski w pobliżu wejścia na oddział; aneks socjalny z wc; śluza umywalkowo-fartuchowa dla personelu; pomieszczenia pomocnicze, brudownik, magazyny pościeli, łóżeczek dziecięcych itp., a także toalety dla osób odwiedzających.

Jest to jedyny oddział położniczy w Gdyni, na który rocznie przyjmowanych jest ponad 2 300 pacjentek. Zabezpiecza go grupa lekarzy specjalistów i ponad 30 wykwalifikowanych położnych.

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj