Gdyński szpital z nowym tomografem

Opublikowano: 11 kwietnia 2016 - 16:14 Autor: Medyczne Grono

W Szpitalu Morskim im. PCK, będących częścią spółki „”,uruchomiony został właśnie 64-rzędowy aparat TK do wirtualnej symulacji o parametrach umożliwiających badania 4D (z ruchomością oddechową).

tomograf_komputerowy

Aparat przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów onkologicznych i służy do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia najwyższą wydajność i jakość obrazowania, podnosząc jednocześnie standard świadczonych usług medycznych w gdyńskiej placówce.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki przystąpieniu szpitala do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia na realizację zadania pt. „Poprawa działania systemu radioterapii onkologicznej w Polsce – doposażenie i modernizacja zakładów radioterapii”, prowadzonego przez „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”.

Całkowity koszt aparatu to 3,2 mln zł. Dofinansowanie do zakupu tego sprzętu z Ministerstwa Zdrowia wyniosło 2,6 mln zł. Pozostałe środki w wysokości 600 000 zł przekazał na ten cel .

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

1 Komentarz do tej pory.

  1. Ala 12 kwietnia 2016 o 20:06 - Odpowiedz

    Nareszcie!

Komentuj