Joanna Żołnowska o warsztatach laktacyjnych

Opublikowano: 3 września 2014 - 05:42 Autor: Medyczne Grono

W szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku corocznie odbywają się dla personelu medycznego zrealizowana w ramach autorskiego programu szkoleń, stworzonego przez specjalistki z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Mówi – współautorka programu, położna, IBCLC*/CDL*, na co dzień pracująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku:

Joanna_Zolnowska

– Zorganizowaliśmy już czternaście takich warsztatów. Zaczęliśmy w 2011 roku. Każdy dotyczył innego zagadnienia. Tym razem mówiliśmy m.in. o sposobach oceny techniki karmienia piersią; o odżywianiu w czasie karmienia piersią, w tym o najnowszych zaleceniach żywieniowych; a także o innych problemach, z którymi spotyka się personel medyczny, sprawujący opiekę nad kobietami w okresie okołoporodowym.

Wybór metody karmienia jest ważny dla zdrowia mam, dla zdrowia dzieci, a w konsekwencji dla całego społeczeństwa. Istnieje dużo przeszkód, które utrudniają kobiecie rozpoczęcia karmienia piersią. A samo karmienie jest istotnym aspektem opieki nad najmłodszymi. Wpływa na zdrowie dziecka zarówno w trakcie karmienia, jak i wiele lat później oraz na stan zdrowia mamy w dalszym jej życiu.

Warto dodać, że program zdrowotny, w ramach którego w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Wojciecha w Gdańsku odbywa się szkolenie, uzyskał pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych.

* IBCLC – International Board Certified Lactation Consultant
* CDL – Certyfikowany Doradca Laktacyjny

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj