Agnieszka Pietkiewicz o warsztatach laktacyjnych

Opublikowano: 4 września 2014 - 05:47 Autor: Medyczne Grono

W szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku corocznie odbywają się dla personelu medycznego zrealizowana w ramach autorskiego programu szkoleń, stworzonego przez specjalistki z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. W warsztatach uczestniczyły położne, położne rodzinne, pielęgniarki, także lekarze neonatolodzy, położnicy, pediatrzy oraz lekarze rodzinni.

Mówi – współautorka programu, psycholog, konsultant laktacyjny IBCLC*/CDL*, autorka publikacji i programów szkoleniowych łączących tematykę laktacyjną i psychologiczną, będąca pracownikiem Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku:

Agnieszka_Pietkiewicz

– Program, który stworzyliśmy, jest w naszym kraju jedynym tego rodzaju programem finansowanym przez gminę. Jest zgodny z wytycznymi UE i z Narodowym Programem Zdrowia.

Dzięki naszym działaniom w Gdańsku zwiększył się odsetek kobiet karmiących piersią w szóstym miesiącu życia dziecka. Pierwotnie wynosił 18 proc., w ciągu realizacji naszego programu wzrósł do 33 proc.

Program jest odpowiedzią na konkurs ogłoszony przez Miasto Gdańsk i kierowany jest do jego mieszkańców i personelu opiekującego się pacjentkami zamieszkałymi na terenie Gdańska. W czasie naszej wieloletniej pracy tworzyliśmy filmy instruktażowe i materiały zdjęciowe, które teraz wykorzystujemy podczas prowadzonych szkoleń. W ich trakcie proponujemy także szereg ćwiczeń praktycznych, aktywizujących uczestników. Warsztaty zakładają także szereg dyskusji dotyczących omawianych zagadnień. Metody i wiedza którą przekazujemy, są zgodne z najnowszymi wynikami badań naukowych.

* IBCLC – International Board Certified Lactation Consultant
* CDL – Certyfikowany Doradca Laktacyjny

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj