Zakończył się remont poradni onkologicznej i oddziału chirurgii dziecięcej w redłowskim szpitalu

Opublikowano: 27 stycznia 2015 - 18:20 Autor: Medyczne Grono

W (), marszałkowie , i uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej.

szpital_morski

Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł. Zakres zadań przewidywał w obu miejscach m.in. wykonanie robót budowlanych i wyposażenie w sprzęt medyczny, informatyczny i niemedyczny.

Poradnia onkologiczna o powierzchni ok. 500 m. kw. mieści się po remoncie na parterze budynku nr 2, dokąd została przeniesiona z budynku nr 8. Znajduje się w niej m.in.: 8 gabinetów lekarskich onkologicznych (4 gabinety ginekologiczne z węzłem sanitarnym, 1 gabinet laryngologiczny, 3 gabinety onkologiczne: onkologiczna, onkologia), 2 gabinety zabiegowe, zaplecze sanitarne oraz poczekalnia z rejestracją.

Oddział Chirurgii Dziecięcej po remoncie znajduje się na I piętrze budynku nr 2, dokąd został przeniesiony z parteru tego obiektu. Na oddziale o powierzchni ok. 550 m. kw. są m.in. 4 sale dla dzieci starszych, sala dzieci starszych z izolatką, 2 sale dzieci małych, świetlica, gabinety: opatrunkowy, zabiegowy, sala pooperacyjna, pomieszczenie socjalne rodziców i pomieszczenia sanitarne.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj