Powołano zarząd Szpitali Pomorskich sp. z o.o.

Opublikowano: 16 kwietnia 2017 - 11:00 Autor: Medyczne Grono

Rada Nadzorcza Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. zdecydowała o powołaniu zarządu spółki. W jego skład weszli: prezes Zarządu , wiceprezesi: oraz . Nowe obowiązki obejmą z dniem 3 kwietnia br.

3 kwietnia br. w wyniku konsolidacji trzech podmiotów: Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie Sp. z o.o., Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Sp. z o.o. oraz Szpitali Wojewódzkich w Gdyni Sp. z o.o. nastąpią odpowiednie zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym i tym samym powstanie spółka lecznicza

– Właściciel – samorząd województwa pomorskiego, w obliczu zmieniającego się otoczenia prawnego w ochronie zdrowia, przed nowym zarządem postawił zadania m.in. efektywnego zarządzania nowopowstałą spółką leczniczą, doskonalenia jakości udzielanych świadczeń i zwiększenia satysfakcji pacjenta oraz przeprowadzenie procesu modernizacyjno-inwestycyjnego szpitali – mówi Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Jolanta Sobierańska-Grenda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UG, radcą prawnym, ukończyła studia MBA dla Kadry Medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Nowa prezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o. od ponad 18 lat posiada doświadczenie na stanowiskach zarządzających, początkowo szczebla powiatowego (pełniła funkcję Sekretarza Powiatu Malborskiego), następnie wojewódzkiego (przez ostatnich 6 lat była dyrektorem Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego). Sprawowała nadzór nad podmiotami leczniczymi dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Pomorskiego. W ramach dokonanych działań udało się jej zrealizować szereg konsolidacji, zarówno w ramach jednego właściciela, jak i pomiędzy szpitalami marszałkowskimi i powiatowymi oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Nadzorowała 11 przekształceń szpitali marszałkowskich w spółki prawa handlowego wraz z uzyskiwaniem wsparcia z Ministerstwa Zdrowia w ramach planu „C”. Posiada także doświadczenie w doradztwie w procesie przekształcania i restrukturyzacji szpitali powiatowych, zarówno w ramach rządowego programu pod nazwą „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia” tzw. Planu „B”, jak i w procesie uzyskiwania wsparcia z Ministerstwa Zdrowia w ramach planu „C”. Jest także wykładowcą na licznych kursach oraz studiach MBA dla kadry medycznej, m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Wiceprezes Andrzej Zieleniewski to dotychczasowy prezes Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie, natomiast wiceprezes Dariusz Nałęcz był dotychczas prezesem Szpitali Wojewódzkich w Gdyni sp. z o.o.

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj