Porozumienie Zawodów Medycznych: „Ratuj się, bo kto pomoże?”

Opublikowano: 19 września 2016 - 08:18 Autor: Medyczne Grono

W Gdańsku odbyła się akcja „, ?” – pierwsza wspólna manifestacja wszystkich zawodów ochrony zdrowia zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych.

porozumienie-zawodow-medycznych-1

Postulowano o wzrost nakładów na system ochrony zdrowia do poziomu 6,8% PKB – czyli do minimalnego poziomu, który wg WHO zapewnia bezpieczeństwo obywatelom.

Wyobrażają sobie Państwo, że rząd oznajmiłby, że ruszy w 2025 roku? No to co Państwo na to, że dopiero w 2025 roku będziemy mieć prawidłowo finansowaną ochronę zdrowia?

Kolejki do diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej oraz lekarzy będą coraz dłuższe, pielęgniarka i położna będzie mieć niebawem pod sobą nawet 60 pacjentów, fizjoterapia będzie niedostępna, o dietetyku czy psychologu w szpitalu będzie można tylko pomarzyć. będą sprzedawane za granicę, a na pogotowie bez ratowników będziecie czekać dłużej, niż w urzędzie. To już niebawem w Polsce, jeśli się nie zwiększy nakładów na ochronę zdrowia.

Bo inaczej leczyć się będziemy albo prywatnie, albo za granicą.

porozumienie-zawodow-medycznych-6

porozumienie-zawodow-medycznych-2

porozumienie-zawodow-medycznych-3

porozumienie-zawodow-medycznych-4

porozumienie-zawodow-medycznych-5

fot.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

1 Komentarz do tej pory.

  1. Agata 20 września 2016 o 07:53 - Odpowiedz

    Świetna akcja. Wspieram całym sercem!

Komentuj