Nowa siedziba pogotowia w Pruszczu Gdańskim

Opublikowano: 6 lipca 2015 - 15:24 Autor: Medyczne Grono

Samodzielne Publiczne w Pruszczu Gdańskim wkrótce zmieni siedzibę. Z niepraktycznych i coraz bardziej ograniczających rozwój placówki pomieszczeń w budynku starostwa, przeniesie się do rozbudowanych pokoi w dawnym internacie Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących.

pogotowie_ratunkowe_siedziba

– Mamy gotowe projekty rozbudowy i dostosowania obiektu do potrzeb SPPR a Rada Powiatu zabezpieczyła na ten cel w budżecie właściwe środki – mówi , Starosta Powiatu Gdańskiego.

– Do końca końca roku rozpoczniemy modernizację, którą zakończymy do połowy 2016 roku – mówi , wicestarosta. – Wtedy też ruszy przeprowadzka.

Nowa lokalizacja to zdecydowanie lepszy wyjazd karetek – bezpośrednio na ulicę Raciborskiego, rozwiązania przyjazne niepełnosprawnym i profesjonalne gabinety, oraz zaplecze wraz z parkingiem dla pacjentów. Rozbudowa i adaptacja będzie tak prowadzona, aby nie wpłynęła na zmniejszoną funkcjonalność szkoły.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj