Nowa apteka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni

Opublikowano: 22 marca 2017 - 07:25 Autor: Medyczne Grono

Apteka wraz z , działająca w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przenosi się do budynku nr 6. Nowa lokalizacja to większe pomieszczenia i więcej specjalistycznego sprzętu , potrzebnego m.in. do przygotowywania leków dla chorych na nowotwory. Remont pomieszczeń i zakup urządzeń kosztował ponad 2,6 mln zł. Apteka i pracownia zaczną działać w połowie kwietnia 2017 r.

Po modernizacji poprawi się jakość świadczonych usług medycznych. Liczba pacjentów onkologicznych, którzy potrzebują terapii  cytostatykami, jest niestety coraz większa. W nowej lokalizacji pracownicy Apteki Szpitalnej wraz z Pracownią Cytostatyków będą mieli do dyspozycji większe pomieszczenia i – co najważniejsze – więcej nowoczesnego specjalistycznego sprzętu.

Połączenie apteki i Pracowni Cytostatyków, które do tej pory działały w oddzielnych budynkach, było konieczne ze względu na zapisy Prawa farmaceutycznego (wspólna lokalizacja).

Prace związane z przeniesieniem do nowej siedziby rozpoczęły się w maju 2016 r. Remont i zakup sprzętu kosztowały 2 608 906 zł. Z budżetu województwa przekazano na ten cel 2,35 mln zł (środki własne województwa: 1,09 mln zł, dotacja z budżetu państwa: 1,27 mln zł). Spółka , w skład której wchodzi redłowska placówka,  ze środków własnych dołożyła 251 355 zł.

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj