Marszałek województwa z wizytą na remontowanym Oddziale Pediatrii w Szpitalu Copernicus

Opublikowano: 5 listopada 2014 - 11:46 Autor: Medyczne Grono

W szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku od sierpnia 2014 roku trwa przebudowa pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby Oddziału Klinicznego Pediatrii i Oddziału Kliniczny Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W środę, 5 listopada br., odwiedził obiekt, aby zobaczyć, na jakim etapie są obecnie prace.

pediatria-remont-5

Docelowo klinika, o łącznej powierzchni 1390,6 m2, będzie wyposażona w 44 łóżka – 24 na Oddziale Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz 20 na Oddziale Pediatrii. W ramach projektu przewidziany jest również zakup aparatury medycznej i sprzętu medycznego m.in. łóżek szpitalnych, lamp bezcieniowych, pomp infuzyjnych, ssaków próżniowych, kardiomonitorów, inhalatorów i innych.

pediatria-remont-7

Prace remontowe obiektu i nowe wyposażenie przyczynią się do poprawy jakości funkcjonowania oddziału, a przede wszystkim zwiększą możliwości profesjonalnej pomocy małym pacjentom.

Całkowita wartość projektu to 6,05 mln zł, w tym roboty budowlane w kwocie
4,8 mln zł i zakup wyposażenia 1,18 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w wysokości 3,025 mln zł. Obecnie na ukończeniu są prace wyburzeniowe, trwają prace instalacyjne i podłączeniowe pod media. Realizacja inwestycji ma zostać zakończona do końca 2015 roku.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj