Dodatkowe 17 mln zł dla pomorskiego NFZ

Opublikowano: 20 kwietnia 2018 - 14:01 Autor: Medyczne Grono

Dodatkowe ponad 17 milionów złotych na świadczenia medyczne otrzymał w ostatnich dniach . Pieniądze pochodzą z tak zwanej rezerwy ogólnej Funduszu.

Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor POW (fot. ).

Z 17,1 mln złotych prawie 10 milionów trafi do pomorskich szpitali. Z tej kwoty 6,3 mln złotych wydzielono na endoprotezoplastykę stawów kolanowego i biodrowego, a 3,6 mln na leczenie zaćmy w II kwartale 2018 roku. Według szacunkowych ocen pieniądze te powinny wystarczyć na sfinansowanie ponad 1600 zabiegów usuwania zaćmy oraz około 500 świadczeń z zakresu endoprotezoplastyki.

Ponad 4 miliony złotych przeznaczonych zostanie na opiekę psychiatryczną, a blisko 3,2 mln wykorzystanych zostanie na sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej o nazwie POZ Plus. Pomorski NFZ ogłosił już konkurs na udzielanie świadczeń w tym zakresie.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj