Kto pierwszy, ten lepszy. Rusza Runmageddon Games!

Opublikowano: 6 lipca 2015 - 10:14 Autor: Medyczne Grono

Runmageddon, największy w Polsce cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody specjalnie dla fanów rywalizacji uruchamia zawody w formule . Zawodnicy będą pokonywać równolegle po torach 200 metrowy odcinek, na którym znajdzie się 10 przeszkód. Do trzech najszybszych uczestników w kategorii kobiet oraz mężczyzn trafią nagrody finansowe. Zawody w nowej formule po raz pierwszy odbędą się przy okazji w dniach 18-19 lipca na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Runmageddon1

Formuła Runmageddon Games powstała w odpowiedzi na prośbę fanów biegów ekstremalnych chcących sprawdzić się w rywalizacjina torze przeszkód. Wśród 10 przeszkód, które pojawią się na 200 metrowej trasie tego biegu znajdą się m.in. wysokie ściany, opony do przerzucania, oraz liny. Nowa formuła zawodów to ukłon Runmageddonu w stronę środowiska trenującego , ponieważ łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego jak i i treningu siłowego.

Zawodnicy startować będą równolegle, po przygotowanych torach. Pierwsza tura wystartuje w sobotę o godzinie 9:15, kolejne co pięć minut, aż do 11:15. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w niedzielnym finale, który wyłoni zwycięzców. Zdobycie pierwszego miejsca premiowane jest nagrodą 500 złotych, drugiego miejsca 300 złotych, a za trzecie można zarobić 200 złotych.

„200 metrów to nie jest wymagający dystans, ale jeśli dołożymy do tego nasze przeszkody, presję czasu oraz biegnącego tuż obok rywala otrzymujemy przepis na emocjonujące zawody, w których znaczenie ma każda sekunda! W Runmageddon Games damy szansę na wyżycie się w rywalizacji tym, którym bardziej „towarzyska” atmosfera Runmageddonu nie pozwala w pełni pokazać potencjału. Będziemy sprawdzać siłę, szybkość, zwinność i zmysł równowagi zawodników, a najlepszych nagrodzimy. Będzie to także świetne widowisko dla kibiców, którzy będą mogli obejrzeć zmagania na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. W zawodach w nowej formule mogą wziąć udział również Ci, którzy planują start w Rekrucie. To świetny pomysł na rozgrzewkę!” – mówi , prezes Runmageddonu.

Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Chętni będą musieli jednak zmierzyć się samodzielnie z przeszkodami ustawionymi na torze, ponieważ – w przeciwieństwie do pozostałych formuł Runmageddonu – podczas ich pokonywania nie będzie możliwości korzystania z pomocy innych zawodników. Koszt udziału w Runmageddon Games to 60 złotych, a zapisać można się na stronie www.runmageddon.pl

O biegu Runmageddon

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj