NFZ premiuje elektroniczne skierowania

Opublikowano: 7 lipca 2020 - 09:30 Autor: Medyczne Grono

będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz skierowań elektronicznych, tzw. e-skierowań – taką możliwość wprowadzają nowelizacje zarządzeń prezesa . Zmiany dotyczą świadczeń medycznych udzielanych po 1 lipca.

Nowe rozwiązania dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek podstawowej opieki zdrowotnej, których lekarze będą wystawiać e-skierowania na ambulatoryjne specjalistyczne oraz szpitalne zamiast dotychczas stosowanych tradycyjnych papierowych skierowań. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady u lekarza specjalisty na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu dwóch godzin od momentu jego wystawienia.

W przypadku ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń specjalistycznych w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

E- to kolejny, po e-recepcie, elektroniczny dokument, który umożliwia pełną elektroniczną obsługę procesu – od momentu wystawienia skierowania do momentu jego realizacji.

źródło: NFZ

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj