Na czym polega „wolontariat szpitalny”?

Opublikowano: 13 kwietnia 2016 - 07:15 Autor: Medyczne Grono

oraz zapraszają do udziału w akcji promującej wolontariat opiekuńczy, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 kwietnia br.

wolontariat2Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku pomorskie szpitale podpisały porozumienie dot. wolontariatu szpitalnego i zadeklarowały chęć przyjęcia do swoich placówek 140 wolontariuszy.

W ramach akcji promowania i rekrutacji wolontariuszy opiekuńczych w Gdyńskim Centrum Onkologii w Szpitalu Morskim im. PCK, przy ul. Powstania Styczniowego 1 odbędą się m.in. pokazy salsy, wręczenie certyfikatów wolontariuszom szpitali, sadzenie bratków czy aukcja charytatywna. Na spotkanie zapraszamy od godz. 12.00.

W dniu wolontariatu opiekuńczego w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku, przy ul. Nowe Ogrody 1-6 (Aula, I piętro) zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym Jerzym Snakowskim, który porwie nas w świat opery, a także na poczęstunek i wspólne sadzenie bratków. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

A skąd wspólne sadzenie bratków? Ten piękny kwiat stał się symbolem wolontariatu – bezinteresownej, braterskiej pomocy potrzebującym.

O projekcie „Wolontariat szpitalny”

Jest to kontynuacja projektu pilotażowego pn. „Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego”, który w 2014 r. został wdrożony w czterech szpitalach marszałkowskich.

Inicjatywa projektu, którego celem było powstanie i rozwój wolontariatu w ramach instytucjonalnej i domowej opieki nad osobami chorymi, starymi i niesamodzielnymi, zrodziła się podczas spotkania wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń z księdzem Piotrem Krakowiakiem, Krajowym Duszpasterzem Hospicjów.

Porozumienie dotychczas podpisało 11 pomorskich szpitali:

źródło: UMWP

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj