“MARATON o ŻYCIE – PRZYJACIELE dla IRKA”

Opublikowano: 5 maja 2016 - 07:27 Autor: Medyczne Grono

W imieniu organizatorów akcji “” informujemy o wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (8 maja) w Starym Maneżu.

MARATON_o_ZYCIE

Kilka zdań o Irku…

Irek Maciejewski ma 46 lat, jest z Gdańska. 6 lat temu zaczęła się jego przygoda z bieganiem. 3 lata temu dopadł go nowotwór ślinianki. Operacje, chemioterapia, ostre leczenie. Na trochę pomogło, ale pojawiły się przerzuty. Ma zaatakowane płuca, wątrobę i nerki. Z biegania nie zrezygnował. Czasem – po ostrej chemii – robił kilka dni przerwy w treningach, ale potem zaciskał zęby i ruszał w drogę. Zakończyły się badania genetyczne (w Budapeszcie), które mają określić który gen jest odpowiedzialny za chorobę Irka. Jeśli go wytypują – trzeba uderzyć lekiem. W Polsce możliwości leczenia praktycznie się wyczerpały, za leczenie zagraniczne – jak wiadomo – trzeba płacić.

Dotychczas Irek przebiegł ponad 1700 km, wziął udział w pięciu maratonach. Jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem, który z aktywnymi przerzutami pobiegł maraton. Zbiera kasę jako podopieczny fundacji: http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4295. Przyjaciele Irka założyli profil na FB: https://www.facebook.com/Irekmaratonozycie/?fref=ts

Irek jest pełnym energii i wiary w sukces wojownikiem! On traktuje raka jako przeciwnika w walce, a nie wyrok. Cała zebrana dotąd kasa poszła na badania. Jeśli lekarze wymyślą „szytą na miarę” terapię – potrzebne będzie mnóstwo forsy. Jednym z pomysłów było zorganizowanie urozmaiconej imprezy, z której dochód poszedłby na rzecz Irka.

Tak zrodziła się idea akcji, którą realizujemy w niedzielę. Do współpracy udało się zachęcić świetne, znane i popularne osoby. Wszyscy wystąpią charytatywnie, a 100% pieniędzy, które zbierzemy, zostanie przeznaczone na leczenie Irka.

W programie imprezy spotkanie z podróżnikami, kapeli rockowej, spotkanie ze specjalistkami od pozytywnych przemian i zdrowego stylu życia. Wystąpią dla nas znani kabareciarze (, ), świetni muzycy (Joanna Knitter, Tomek Olszewski, Krystyna Stańko) i gość – niespodzianka.

Akcja zaplanowana jest w godzinach 12:00 – 18:00. Biletem wstępu jest cegiełka (25 zł) do nabycia na miejscu.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj