Doskonały start cyklu Enea Tri Tour w Sierakowie

Opublikowano: 1 czerwca 2015 - 16:11 Autor: Medyczne Grono

Zakończony wczoraj po raz kolejny okazał się nie tylko imprezą z wyjątkową atmosferą, ale także zapowiedzią emocji, które czekają na nas w nadchodzących miesiącach. W krainie 100 jezior wystartowało blisko 2000 zawodników, Mistrzostwo Polski na dystansie popularnej połówki zdobył z fenomenalnym wynikiem 3:57:45.Już dziś startują zapisy na przyszłoroczną edycję!

Enea Tri Tour-1

Impreza w Sierakowie, nosząca już miano kultowej to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Tym razem sierakowski ośrodek TKKF przygotowany był na przyjęcie blisko 2500 zawodników, w tym kilkadziesięcioro dzieci, które otworzyły weekend z triathlonem w piątkowej rywalizacji na JBL DUATHLON KIDS. Za taką ilością zawodników stoją liczby podsumowujące potencjał tej imprezy. Dość powiedzieć, że na majowo-czerwcowy weekend do tej malowniczej miejscowości przyjeżdża więcej zawodników i kibiców niż jest mieszkańców w gminie.

– Sierakowska impreza to moje oczko w głowie – przyznaje dyrektor , firmy organizującej JBL Triathlon Sieraków. – To tutaj rozpoczęła się nasza przygoda z organizowaniem imprez triathlonowych, jest to dla nas – ekipy Endusport – wyjątkowe miejsce. Już teraz mogę powiedzieć, że przyszłoroczna impreza zachowa identyczne limity co do ilości zawodników. W ten sposób chcemy utrzymać jej rodzinny i kameralny charakter – wyjaśnia.

W strefie finiszera czekały na zawodników baseny, dzięki którym mogli się oni wychłodzić, leżaki, strefa masażu oraz tradycyjne dla Sierakowa hamburgery (2500 sztuk), czy złocisty trunek. Sieraków w liczbach to 1200 kg arbuzów, 1000 kg pomarańczy i 800 kg bananów. To 21 tysięcy litrów wody i 1700 litrów napojów izotonicznych ALE Energy rozdawanych na trasie kolarskiej i biegowej. To także 8200 sztuk żeli energetycznych czy 5200 sztuk gąbek służących do schłodzenia w trakcie biegu.

Enea Tri Tour-2

Imprezę zabezpieczało łącznie ponad 800 osób – wyjątkowych wolontariuszy, którzy dodatkowo motywowali i dopingowali zawodników, policja, straż pożarna oraz firma ochroniarska. Nieoceniona była pomoc i wkład władz Sierakowa, które – jako gospodarze organizacyjnie i logistycznie wspierały całą imprezę. JBL Triathlon Sieraków obok samej sportowej rywalizacji to przede wszystkim ciekawy i sportowy rodzinny weekend. Nie tylko duathlon dla dzieci, ale także specjalna strefa ENERGIA+ Aktywne życie, gdzie zajęcia dla dzieci i dorosłych prowadziła akademicka mistrzyni świata w taekwondo Natalia Rybarczyk. Najmłodsi mieli okazję poznać tajniki taekwondo, a panie specjalne zajęcia fitness z wykorzystaniem sztuk walki. Dla tych, którzy szukali większych sportowych wrażeń odbyły się zajęcia SELEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE, podczas których zmęczyli się nawet najwięksi entuzjaści sportu.

– Strefa Enei okazała się „strzałem w 10” – podkreśla Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei. – Jestem przekonany, że udało nam się idealnie wpisać w rodzinny charakter sierakowskiej imprezy, nie tylko za sprawą energii elektrycznej, którą sprzedajemy, ale przede wszystkim tej, jaką daje ruch i sport. Cieszymy się z tak dobrego otwarcia sezonu triathlonowego i już teraz zapraszamy na kolejne odsłony strefy ENERGIA+ Aktywne życie na następnych imprezach cyklu – dodaje.

Warto dodać, że triathlon to dyscyplina, którą może uprawiać każdy i gdzie każdy jest zwycięzcą. Ukończyć – znaczy zwyciężyć, z tym mottem zawodnicy przekraczali linię mety. Oprócz niewątpliwych sukcesów zawodowców (vide załączone komunikaty) w JBL Triathon Sieraków wystartowali (i ukończyli) zawodnicy w różnym wieku (np. Henryk Michałowski, 74 lata, Poznań, 1135 miejsce z wynikiem 3:26:18 – dystans krótki, czy Witold Olejniczak, 66 lat, Ostrów Wlkp., ukończył na 625 pozycji z wynikiem 6:40:25 – dystans długi).

Już dziś na stronie endusport.pl ruszają zapisy na przyszłoroczną edycję. Warto także dodać, że organizatorzy przewidzieli łączoną promocję, trwającą tylko do 15 czerwca. Kupując start na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy (dystans długi) Challenge Poznań 2016 zawodnicy otrzymają start w przyszłorocznym triathlonie w Sierakowie na dystansie 112,95km, czyli popularnej „połówce” bezpłatnie.

JBL Triathlon Sieraków w liczbach

 • 12 000 osób: zawodników, ich towarzyszy i kibiców odwiedziło Sieraków przy okazji JBL Triathlon Sieraków
 • 1872 zawodników na starcie długiego i krótkiego dystansu

Wykorzystano:

 • 21 tyś litrów wody
 • 5200 litrów napojów izotonicznych Oshee
 • 2 500 szt. hamburgerów (dla zawodników, wolontariuszy, służb)
 • 1 200 kg arbuzów
 • 800 kg bananów
 • 1000 kg pomarańczy
 • 2500 tyś porcji placka drożdżowego

Imprezę zabezpieczało łącznie 800 osób

Postawiono i wywieszono:

 • 2,7 km płotów
 • 10 km taśmy ogrodzeniowej
O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj