Całodobowa apteka w Sopocie

Opublikowano: 1 marca 2018 - 15:01 Autor: Medyczne Grono

Zapewnienie sopocianom oraz turystom całodobowo funkcjonującej apteki jest dla miasta priorytetem. W sytuacji, kiedy działające na terenie Sopotu apteki nie chciały realizować tego zadania, w 2017 roku miasto rozpisało przetarg na prowadzenie całodobowej apteki w mieście, proponując lokal znajdujący się na ul. 3 Maja na preferencyjnych warunkach. Miasto zaproponowało czynsz w wysokości 1 zł za m², lokalu o powierzchni 219 m², praktycznie w centrum miasta. Nie wpłynęła żadna oferta.

Doraźnie miasto znalazło częściowe wyjście z zaistniałej sytuacji i porozumiało się z właścicielami apteki „” mieszczącej się na ulicy , która w okresie od 28 kwietnia do 16 września, pełnić będzie całodobowe dyżury.

Nie rozwiązuje to kompleksowo problemu, gdyż dalej przez część roku mieszkańcy są pozbawieni całodobowej apteki. Dlatego miasto analizuje kilka rozwiązań:   dalsze rozmowy z właścicielami działających w mieście aptek, ponowny przetarg na lokal przy 3 Maja, prowadzenie samodzielne apteki, po uprzednim uzyskaniu odstępstw od Ministra Zdrowia.

O dalszych krokach będziemy na bieżąco informować.

źródło: UM

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj