Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń „Mam dobry cholesterol”

Opublikowano: 21 kwietnia 2015 - 10:00 Autor: Medyczne Grono

Czy wiesz, że co 3 minuty umiera dorosły Polak na skutek chorób serca i naczyń? Ich główną przyczyną jest zbyt wysoki poziom cholesterolu, który powoduje śmierć, aż 170 tysięcy Polaków rocznie! To ogromna strata dla nas i naszego kraju. Dla porównania w wypadkach drogowych ginie co roku 3500 osób.

narodowy_test-cholesterol

Chcąc uświadomić każdemu Polakowi, jakie są czynniki ryzyka chorób serca i naczyń, oraz co powinniśmy robić, by zminimalizować liczbę zachorowań i zgonów, grupa specjalistów z Narodowego Programu Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia „” opracowała unikalny Narodowy Test.

Już dziś każdy może wejść na stronę: www.mamdobrycholesterol.pl i sprawdzić jaka jest jego indywidualna skala ryzyka!

Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń „Mam dobry cholesterol” to 53 szczegółowo opracowane pytania podzielone na 6 kategorii – badania, dieta, aktywność fizyczna, używki, czynniki genetyczne, oraz stres i inne czynniki. Każde pytanie zostało opatrzone komentarzem „Dlaczego to ważne?” wyjaśniającym wpływ danego czynnika na serce i układ krwionośny. Wyniki pozwolą każdemu określić własne ryzyko zachorowania.

Codziennie ludzie umierają na zawał, wylew czy mózgu. To ponad połowa całkowitej liczby zgonów w Polsce. Choroby naczyń krwionośnych są główną przyczyną długich hospitalizacji. Problem ten dotyczy osób w wieku produkcyjnym głównie po 35 roku życia. Równie przerażające są koszty leczenia. Tylko w 2011 r. diagnostyka i terapia chorób serca i naczyń oraz koszty pośrednie (zwolnienia lekarskie itp.) wyniosły 39,9 miliarda zł.

„Nie wiem jak mogło się to stać, że tak ważny problem do tej pory był niezauważony i nie nadano mu należytej rangi. Połowa dorosłych Polaków – ponad 16 milionów jest zagrożona, a wiedzą o tym 2 miliony. Leczy się niecały milion. Należy to zmienić, trzeba obudzić Polskę.” – mówi , inicjator projektu.

Wprowadzenie zmian w zaledwie 3 obszarach – zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna na co dzień oraz regularne badania – to szansa dla Ciebie i Twoich bliskich! Nie zwlekaj, rozwiąż TEST i dowiedz się więcej.

Partnerem Narodowego Testu Chorób Serca i Naczyń „Mam dobry cholesterol” jest Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń „Mam dobry cholesterol” stworzyły:
1. Sylwia Tumiłowicz – biolog środowiskowy
2. Urszula Kiwit – psycholog
3. Karolina Żak- psychodietetyk
4. Patrycja Młodnicka – biolog
5. Anna Malinowska – dietetyk medyczny, diet coach
6. Barbara Małysa – dietetyk-towaroznawca
7. Faustyna Ostróżka – Narodowy Program Walki z Zawałami,
Udarami i Chorobami Układu Krążenia „Mam dobry cholesterol”

Narodowy Program Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia „Mam dobry cholesterol” to 3-letni program, którego celem jest uświadomienie zagrożeń płynących z podwyższonego poziomu cholesterolu, oraz edukacja w zakresie profilaktyki chorób z nim związanych.

Przykładowy test

Ściągnij test

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj