„Twoje zdrowie w Twoich rękach” – rusza akcja bezpłatnych badań profilaktycznych

Opublikowano: 23 lutego 2015 - 08:00 Autor: Medyczne Grono

Już w tym tygodniu mieszkańcy Gdańska będą mogli przeprowadzić profilaktyczne . Jesteś senny i masz problem z koncentracją? Nie wiesz co powinna zawierać Twoja dieta? Chcesz zbadać swoje płuca? A może chcesz zadbać o swoją rodzinę ? Jeżeli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi „tak” to znaczy, że powinieneś pojawić się na akcji „”.

studenci_medycyny

Jest to wspólny projekt Oddziału Gdańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland oraz Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego wykrywania Raka Szyjki Macicy pod honorowym patronatem , prof. dr hab. n. med. Janusza Morysia.

Podczas projektu zmierzymy twój poziom cukru, , ilość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ale na tym nie koniec. Na stanowisku dietetycznym będziesz miał możliwość przeprowadzenia konsultacji i zmierzenia swojego BMI, będziesz miał również możliwość osłuchania klatki piersiowej następnie zapraszamy do stanowiska profilaktyki raka piersi, gdzie przy pomocy profesjonalnych modeli panie nauczą się prawidłowego badania piersi. W trakcie wykonywania wszystkich badań będzie odbywał się kurs pierwszej pomocy. Na początku każdy pacjent dostanie swoją kartę pacjenta, na której zostaną zapisane wyniki a konsultacje podsumowujące przeprowadzą lekarze.

Dla dzieci również przygotowaliśmy atrakcje w „Szpitalu Pluszowego Misia”, gdzie karty pacjenta dostaną również chore misie! Misie będziemy opatrywać zaszywać i robić im zastrzyki a to wszystko po to, żeby przekonać dzieci, że nie należy się bać lekarzy.

„Twoje zdrowie w Twoich rękach” wcześniej odbywało się już w Urle, Czersku, Węgorzewie. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem a nam, studentom medycyny, największą radość sprawiały podziękowania od pacjentów.

Projekt odbędzie się 28 lutego od godziny 10.00 do 16.00 w Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im bł. Piotra Jerzego Frassatiego przy ulicy Jesionowej 6 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy! (tekst: Aleksandra Okapiec)

Patronat medialny nad akcją objęła Gazeta Bałtycka.

źródło: Gazeta Bałtycka

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj